phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Egzotyka Argentyna, Chile

Jeden kraniec Ameryki Południowej

Kod: KEEP


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Warszawa

14 512 zł 11 599 zł

+ 550 USD

Promocja 20% Wiosenna Promocja

REZERWUJ

Trasa:
Buenos Aires, Ushuaia, El Calafate, Puerto Natales, Torres del Paine, Punta Arenas, Santiago, Wyspa Wielkanocna

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.
Cena nie obejmuje:

- pozostałych posiłków nie ujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 8-18 USD/posiłek),
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od liczby chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników),
- zwyczajowych napiwków, ok. 75 USD.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Chile, Argentyna - Jeden kraniec Ameryki Południowej
16.02 - 01.03.202015 dniPromocja 20% 14 512 zł 11 599 zł + 550 USD

Zakwaterowanie:
Według programu hotele, pensjonaty o standardzie***, pokoje 2 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
Śniadania w hotelach, kolacja powitalna i pożegnalna.
Transport:
Przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, mikrobusy, autokary kursowe, transport wodny wg programu.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota.

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Buenos Aires - Lodowiec Perito Moreno - Ziemia Ognista - Park Narodowy Torres del Paine - Puerto Natales - Fiordy - Punta Arenas - Santiago de Chile - Valparaiso - opcja Wyspa Wielkanocna - Dzika Patagonia - skalne wieże Torres del Paine - Perito Moreno - najpiękniejszy lodowiec świata - Ziemia Ognista - południowe krańce świata - Rejs po fiordach do lodowca Balmaceda - Fascynujące metropolie - Buenos Aires i Santiago de Chile - Tajemnicza Wyspa Wielkanocna

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Wylot do wylot do Buenos Aires.
2 dzień:
Przylot do pięknego Buenos Aires i początek zwiedzania. Plac Majowy z siedzibą rządu i katedrą metropolitalną oraz dzielnica San Telmo. Przejazd przez eleganckie dzielnice rezydencji i ambasad - Palermo i Puerto Madero. Po odpoczynku w hotelu spacer po Calle Florida, która jest handlowym centrum miasta, a później odwiedziny „argentyńskiego Broadwayu”, bo tak bywa nazywana pełna teatrów Avenida Corrientes. Kolacja powitalna. Nocleg w Buenos Aires.
3 dzień:
Dalsze zwiedzanie „boskiego Buenos”. Odwiedzimy zabytkowy, niesamowity cmentarz Recoletta, gdzie pochowano m.in. Evitę Peron. Wizyta w pełnej uroku dzielnicy włoskich imigrantów La Boca, z kolorowymi domkami, kawiarenkami i pokazami tanga. Staniemy na Placu Republiki pod słynnym obeliskiem, który znajduje się w samym sercu najszerszej ulicy miejskiej świata. Wieczorem dla chętnych znakomity pokaz muzyki i tańca tango w jednym z najsłynniejszych klubów (dodatkowo płatny, informacje w liście przedwyjazdowym). Spektaklowi towarzyszy kolacja. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.
4 dzień:
Wylot do Ushuaia na dalekiej Ziemi Ognistej. Ushuaia jest najdalej wysuniętym na południe miastem świata. Leży nad Kanałem Beagle, u podnóża wysokich gór, z których spływają lodowce. Spacerujemy po miasteczku Ushuaia, czując, że jesteśmy naprawdę w „fin del mundo” - na końcu świata, jak reklamuje się sama miejscowość. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
5 dzień:
Tego dnia planujemy rejs niewielkim statkiem po Kanale Beagle. Skaliste wysepki, do których dopływamy, zamieszkane są przez setki kormoranów i innych ptaków, a także wylegujące się na skałach lwy morskie. Po południu czas wolny lub fakultatywnie wycieczka do pobliskiego Parku Narodowego Tierra del Fuego. Park obejmuje góry i dzikie wybrzeża, porośnięte bukiem południowym. Nocleg w Ushuaia.
6 dzień:
Lot do El Calafate w Argentynie. Miasteczko położone jest nad jeziorem, u stóp Andów Patagońskich. Nieco dalej na północ leżą skalne iglice Cerro Torre i Fitz Roy. Jest to także znakomita baza wypadowa do okolicznych atrakcji. Wiele tu sklepów z pamiątkami, dobrych restauracji i barów. Przejazd do Parku Narodowego Los Glaciares. Podziwianie wielkiego cudu natury i jednej z największych atrakcji nie tylko Argentyny, ale i świata. Jest to lodowiec Perito Moreno, który przegradza jezioro, powodując spiętrzenie wód prowadzące do przełamania lodowca, zdarzające się raz na kilka lat. Perito Moreno obserwujemy z punktów widokowych. Chętni mogą wziąć udział w widokowym rejsie po jeziorze (dodatkowo płatny). Stateczek podpływa pod potężną barierę lodową. Często można zaobserwować odpadające z hukiem bryły lodu. Powrót do El Calafate i tam nocleg.
7 dzień:
Podróż autokarem kursowym do serca Patagonii. Udajemy się w kierunku granicy chilijskiej i po jej przekroczeniu autokar wiezie nas do Puerto Natales, miasteczka leżącego nad chilijskim fiordem Ultima Esperanza (Ostatnia Nadzieja). Nocleg w miasteczku nad fiordem.
8 dzień:
Całodzienna wycieczka do Torres del Paine, jednego z najpiękniejszych parków narodowych świata. Napawamy się pięknem Patagonii, przystając w kilku miejscach. Spacery, podziwianie krajobrazów z punktów widokowych. Skalne wieże, jeziora, wodospady, lodowce, dzikie zwierzęta z często obserwowanym guanako - to wszystko tworzy kwintesencję Patagonii. Sceneria jest niesamowita przy każdej pogodzie, ale gdy dopisze szczęście i skalne iglice oświetla słońce, widoki są nieziemskie. Jedziemy nad jezioro Pehoe, podziwiamy m.in. wodospad Salto Grande. Powrót na nocleg do Puerto Natales.
9 dzień:
Rejs statkiem po pięknych chilijskich fiordach. Statek płynie do lodowca Balmaceda, który spływa niebieskim jęzorem w dolinę i znajduje się bardzo blisko fiordu. Podczas rejsu obserwujemy piękne i dzikie krajobrazy. W programie rejsu również lunch i degustacja whisky z tysiącletnim lodem z lodowca. Powrót do Puerto Natales na nocleg.
10 dzień:
Podróż do Punta Arenas, miasta leżącego nad daleką Cieśniną Magellana, które stanowi bazę wypadową dla ekspedycji antarktycznych. Na centralnym placu wznosi się pomnik Magellana. Można również zobaczyć rekonstrukcję statku Magellana „Victoria” w skali 1:1 oraz udać się na taras widokowy, z którego rozciąga się piękna panorama miasta i Cieśniny Magellana. Przed dojazdem skręcamy na wybrzeże, by zobaczyć z bliska kolonię pingwinów Magellana (tylko w sezonie pobytu w tym miejscu pingwinów, wstęp do „pingwiniska” dodatkowo płatny). Nocleg w Punta Arenas.
11 dzień:
Lot do Santiago de Chile. Po południu zwiedzanie stolicy kraju: spacer po historycznym centrum - Plaza de Armas z katedrą, budynkiem Poczty Głównej i innymi ważnymi budowlami. Przejdziemy też pod La Moneda, siedzibę prezydentów Chile. Nocleg w hotelu w Santiago.
12 dzień:
Całodzienna wycieczka nad Pacyfik, do najważniejszego portu kraju - Valparaiso. Przejazd wokół miasta nazywanego Perłą Pacyfiku: siedziba Kongresu Chile, Plaza Sotomayor, piękny kościół La Matriz. Wjazd na wzgórze górujące nad miastem, słynące z bajecznie kolorowych domów. Spacer labiryntem ulic, schodów i krętych przejść. Następnie przejazd do kurortu Vina del Mar, gdzie odważni będą mogli zanurzyć się w Pacyfiku, którego temperatura jest zbliżona do temperatury Bałtyku, a nie tropikalnego morza. Powrót do Santiago. Wieczorem kolacja pożegnalna w lokalnej restauracji i okazja do spróbowania wyśmienitej lokalnej kuchni oraz pisco sour - chilijskiego narodowego koktajlu. Powrót do Santiago.
13 dzień:
Czas na dalsze zwiedzanie Santiago uzależniony od godziny wylotu. Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy.
14 dzień:
Przylot do Warszawy.

OPCJA Wyspa Wielkanocna
13 dzień:

Przejazd na lotnisko, wylot na Wyspą Wielkanocną, cel podróżników całego świata. Wyspa Wielkanocna to osamotniony skrawek lądu rzucony w bezmiar Pacyfiku, odległy od innych zamieszkanych ziem. Po przylocie zwiedzanie wyspy. Stanowiska ahu – kamienne platform, na których wznoszono olbrzymie posągi (moai). Przejazd pod Tongariki, gdzie ustawiono najwięcej moai. Spacer ścieżką zboczami wulkanu Rano Raraku do kamieniołomów, gdzie wykuwano moai. Znajduje się tu największy, nigdy nie ukończony posąg. Nocleg na wyspie w miasteczku Hanga Roa – jedynej tu miejscowości.
14 dzień:
Kolejny dzień na Wyspie Wielkanocnej. Udajemy się na wulkan Rano Kau. Kiedyś istniała tu wieś Orongo, a na klifach zauważymy miejsce związane z kultem człowieka – ptaka. Z krawędzi krateru zauważymy jeziorko o błękitnej barwie wypełniające kalderę wulkaniczną. Wieczorem możliwość kolacji w restauracji nad brzegiem oceanu i obejrzenia spektaklu tańców wyspiarskich (fakultatywnie). Nocleg w hotelu w Hanga Roa.
15 dzień:
Wylot z Wyspy Wielkanocnej do Santiago de Chile. Przejazd do hotelu i nocleg tranzytowy.
16 dzień:
Czas na samodzielne zwiedzanie Santiago uzależniony od godziny wylotu. Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy.
17 dzień:
Przylot do Warszawy.

Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 19.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Polski pilot spotyka się z grupą w dniu wylotu na lotnisku w Warszawie.
Osobom, które skorzystają z opcji „Wyspa Wielkanocna” polski pilot towarzyszyć będzie tylko wtedy, gdy na tą opcję zapiszą się wszyscy Uczestnicy wyprawy.

Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w liście, około dwa tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie poza wymienionym w programie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot.

Płatności: I rata: 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji, II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata) – na 45 dni przed wyprawą, III rata: 550 USD - uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.  Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).
Informacje wizowo-paszportowe
Wymagane min. 2 wolne strony w paszporcie, ważnym min. 9 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Przy wpłacie I raty należy przesłać do biura skan pierwszej strony paszportu (ze zdjęciem). Wizy nie są wymagane.|
Informacje zdrowotne
Nie ma obowiązku szczepień. Jednak jak wszędzie na świecie, również w Polsce, warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Niespodzianek może dostarczyć żołądek ze względu na odmienną, choć bardzo zdrową i smaczną kuchnię. Oczywiście należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach higieny. Trzeba chronić się przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.
Pogoda i klimat
Należy zwrócić uwagę, iż pory roku w Ameryce Południowej są „odwrócone”. Europejska zima to tutaj czas lata. W odwiedzanym rejonie panuje klimat bardzo różnorodny, od subtropikalnego na północy kraju, do zimnych temperatur na dalekim południu. Andy charakteryzują się nieregularnymi opadami oraz nagłymi ulewami w ciągu lata. W Buenos Aires latem, czyli w okresie od października do marca, średnie dzienne temperatury wynoszą ok. 25°C. W okolicach Punta Arenas w czasie tamtejszej wiosny i lata średnie temperatury wahają się pomiędzy kilkunastoma stopniami spadając do okolic 0°C. Należy zwrócić uwagę, iż deszcz może tutaj spaść o dowolnej porze roku, a pogoda, jak to w górach, może się bardzo szybko zmienić. Zaś w czasie pobytu w Patagonii możemy doświadczyć wszystkich rodzajów pogody w ciągu jednego dnia, w tym silnych wiatrów, z których to ten rejon słynie. Ze względu na dużą zmienność pogody w odwiedzanych rejonach, należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież, między innymi: polar, kurtkę zimową, wygodne buty trekkingowe, okulary przeciwsłoneczne, a także rękawiczki, czapkę i szalik. Natomiast Wyspę Wielkanocną odwiedzać można przez cały rok. Jej klimat jest stabilny, a różnice pomiędzy okresem chłodniejszym a cieplejszym są niewielkie i wynoszą około 5 °C. Najcieplejszy jest styczeń i luty, najchłodniejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, ze średnimi temperaturami około 18 °C.
O wyprawie
Jest to wyprawa przeznaczona przede wszystkim dla miłośników przyrody i pięknych krajobrazów. Surowa uroda Patagonii z lodowcem Perito Moreno i parkiem narodowym Torres del Paine kontrastuje z gorącymi miastami Argentyny i Chile. Zobaczymy największe, najdłuższe na świecie lodowce, wielkie jeziora i góry, urocze miasteczka, archipelag wysp Ziemi Ognistej. Znajdziemy się w różnych strefach klimatycznych – będziemy wygrzewać się na słońcu i marznąć na wietrze. Nie zabraknie także rozrywek i świetnej kuchni w szalonym Buenos Aires, Santiago de Chile i najbardziej na południe wysuniętego miasta świata - Ushuaia. Wycieczka jest niezwykle różnorodna i dostarcza ogromnego bagażu wrażeń. Noclegi przewidziane są w hotelach i pensjonatach o standardzie ***. Stawiamy przede wszystkim na ich dobrą lokalizację. Na wyjazd zapraszamy osoby nastawione pozytywnie do świata i do innych uczestników wycieczki. Wyprawa nie należy do trudnych, jest jednak dość intensywna. Zaplanowane są trzy przeloty wewnętrzne. Możliwość przejazdów komunikacją publiczną i miejską. Wskazane jest zabranie dolarów amerykańskich wydanych po 2006 r. Stare banknoty często nie są przyjmowane podobnie jak banknoty zużyte lub uszkodzone. Klienci, którzy przedłużą wycieczkę o pobyt na Wyspie Wielkanocnej – marzenie każdego podróżnika, zobaczą tajemnicze posągi Moai, kamieniołom, w którym je wykuwano, wygasły wulkan Rano Kau i będą mieli okazję nurkować w niezwykle przejrzystych, błękitnych wodach oceanu. Ponieważ na wyspie nie ma przemysłu i większość żywności jest sprowadzana drogą lotniczą lub morską, dlatego ceny są tu wysokie i należy się na to przygotować.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
WarszawaLotnisko Chopina0,00 zł