phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Kolonie i obozy Polska

Olsztyn - Jura, kolonie, a może jurajskie morze?

Kod: CPKO


Liczba osób:
1 osoba
Wiek uczestników:
8-13
Miejsce wyjazdu:
Dojazd własny

1 799 zł 1 499 zł

wiosenna promocja

REZERWUJ

Trasa:
Olsztyn

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena nie obejmuje:
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 4 zł,
- opłaty za program fakultatywny,


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Olsztyn - Jura, kolonie, a może jurajskie morze?
06.07 - 12.07.20237 dniod 1 499 złRezerwuj
16.07 - 22.07.20237 dniod 1 499 złRezerwuj
23.07 - 29.07.20237 dniod 1 499 złRezerwuj
13.08 - 19.08.20237 dniod 1 499 złRezerwuj
20.08 - 26.08.20237 dniod 1 499 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie: 6 noclegów
Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki + podwieczorek). Pierwszy posiłek kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek obiad w dniu wyjazdu.
Transport: dojazd własny
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A. NNW 15.000 PLN
Opieka kadry pedagogicznej. Realizacja programu.

Olsztyn to malownicze miasteczko położone na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej, u podnóża Zamku Królewskiego. Podziwiać tu możemy dwa rezerwaty przyrody z malowniczymi wąwozami i bogatą roślinnością, otoczone jest licznymi skałami – ostańcami, pozostałością po ciepłym Jurajskim morzu. Do dziś możemy odnaleźć pozostałości mieszkańców tego wodnego świata zapisane w wapiennych skałach! Podczas jurajskich wakacji sprawdzisz czy w Górach Towarnych mieszkały niedźwiedzie, a w Górach Sokolich sokoły. Wrzucisz grosz na szczęście czarownicy w Olsztyńskiej Szopce, a na Pustyni Siedleckiej poszukasz śladów Pana Twardowskiego. Dla ochłody zwiedzisz wyjątkową Jaskinię Głęboką w Podlesicach i sprawdzisz co widać z Góry Zborów. Dodatkowo gry terenowe, zajęcia sportowe i liczne warsztaty nie pozwolą Ci się nudzić nawet przez pół minuty. Czekamy na Ciebie w tym magicznym i wyjątkowym rejonie Polski.

Kolonia przygodowo - rekreacyjne
A może Jurajskie morze?
 (8-12 lat)

Wszystkie drogi prowadzą do Olsztyna, a każda z nich jest wyjątkowa i piękna. Przekonasz się o tym na własnych nogach, podczas dnia wędrowca -  odwiedzisz zamek w Olsztynie oraz w Ogrodzieńcu. W trakcie rajdów pieszych po Górach Sokolich i Towarnych poznasz ciekawe, tajemnicze historie. Dzień integracji - każdy z uczestników musi się poznać aby kolonie przebiegały w doskonałej atmosferze. Pomogą Wam w tym zabawy integracyjne, sportowe oraz zespołowe.  Dzień terenowy -  gra, dzięki której doskonale poznasz okolice, wyostrzysz zmysły, zmienisz się w zwiadowcę. Nauczysz się pracy z mapą i przyrządami do wyznaczania kierunków. Dzień speleologa  - przemierzysz blisko 200 metrowy labirynt podziemnych  korytarzy Jaskini Głębokiej.  Dowiesz się do czego służył kalcyt, co to jest amonit czy stalaktyt.  Dzień pustynnego szaleństwa - zabierzemy Cię również na prawdziwą pustynię. To właśnie w Siedlcu na rozgrzanym piasku Pan Twardowski przekomarzał się z diabłem, by ostatecznie wylądować na księżycu. W Olsztynie zobaczysz Szopkę Olsztyńską która składa się z 800 figur w tym 300 ruchomych. W programie także ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteka, tajemniczy wieczór legend, warsztaty przyrodnicze, rękodzieło i dużo sportowych aktywności. To będzie prawdziwa dawka wakacyjnych przygód.

Zakwaterowanie

Hotel Jurajski Olsztyn położony  u podnóża Ruin Zamku Olsztyńskiego zapewniając tym samym piękne niezapomniane widoki. Zakwaterowanie w  pokojach 3, 4, 5, 6-cio osobowych z łazienkami.
Do waszej dyspozycji: boisko do siatkówki, koszykówki, 2 place zabaw, siłowania zewnętrzna, miejsce na ognisko.

Program fakultatywny

Jurajski park linowy
Trasa zielona: mostek łapki, mostek Birmański, kładka, most, kładka trapezy, belki H, kładka V, kredki, platformy, salamandry Cena: ok. 20 zł.
Trasa żółta: Ścianka wspinaczkowa, drabiny, belki V, równoważnie, tyrolka, most z kwiatków, most tybetański, platformy, deska surfingowa, kładka, most linowy, drabina zejściowa Cena: ok. 30 zł.

Informacje dodatkowe

Kolejność zajęć ustali kadra obozu w zależności od pogody i predyspozycji psychofizycznych uczestników.
Wszystkie zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem wszelkich niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo.
Prosimy pamiętać o zabraniu wypełnionej karty kwalifikacyjnej z wpisanym numerem PESEL oraz o podpisaniu bagaży podróżnych dzieci.
Na obóz należy zabrać: stroje sportowe, nakrycie głowy, krem z filtrem przeciwsłonecznym, mały plecak na wycieczki, nieprzemakalną kurtkę, polar.
Planowany przyjazd do ośrodka o godz. 17.00. (zaczynamy kolacją). Planowany wyjazd z ośrodka  o godz. 15.00. (kończymy obiadem)

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
Dojazd własnyAdres obiektu automatycznie pobierany z imprezy0,00 zł
Dojazd własnyAdres obiektu automatycznie pobierany z imprezy0,00 zł
Dojazd własnyAdres obiektu automatycznie pobierany z imprezy0,00 zł
Dojazd własnyAdres obiektu automatycznie pobierany z imprezy0,00 zł
Dojazd własnyAdres obiektu automatycznie pobierany z imprezy0,00 zł

Trasa