phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Kursy językowe Niemcy

Berlin - kurs języka niemieckiego dla studentów

Kod: ODJB


Liczba osób:
1 osoba
Wiek uczestników:
19-25
Miejsce wyjazdu:

5 079 zł 4 679 zł

Promocja Wiosenna

REZERWUJ

Trasa:
Berlin

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena nie obejmuje:
- obowiązkowej dopłaty na realizację programu - ok. 140 EUR zbieranej przez kierownika w Berlinie (komunikacja miejska w Berlinie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i opłata miejska),
- dopłat za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży,
- opłat za program fakultatywny,
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł,
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł,
- dodatkowych ubezpieczeń.
Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.
Stawki za dodatkowe ubezpieczenie:
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną – 4,4% ceny imprezy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 6,4% ceny imprezy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną – 2,4% ceny imprezy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 3,4% ceny imprezy
Ogólne warunki ubezpieczenia. https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Niemcy - Berlin - kurs języka niemieckiego dla studentów
20.07 - 01.08.202313 dniod 5 279 złRezerwuj
03.08 - 14.08.202312 dniod 4 679 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie:
Termin nr 1 (20.07 – 01.08): 12 noclegów.
Termin nr 2 (03.08 – 14.08): 11 noclegów.

Wyżywienie: całodzienne (3 x dziennie; możliwa dieta wegetariańska - prosimy zgłaszać przy zapisie na kurs). 
Termin nr 1 (20.07 – 01.08): śniadania w formie bufetu oraz serwowane kolacje podawane są w hotelu, obiady w stołówce sąsiadującej z hotelem. 
Termin nr 2 (03.08 – 14.08): śniadania, obiady i kolacje podawane w stołówce schroniska.
Pierwszy posiłek - kolacja w dniu przyjazdu, ostatni - obiad w dniu wyjazdu serwowany w wagonie restauracyjnym pociągu powrotnego.

Transport: pociąg

Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: KL – 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW – 15.000 PLN, BP – 1.000 PLN.

Opieka pedagogiczna, zajęcia z języka niemieckiego z polskimi lektorami. Na kursach: intensywnym oraz maturalnym po 10 godzin zajęć z niemieckimi native speakerami. Pakiet powitalny: plan metra, mapa miasta, zestaw fiszek „Niemiecki w podróży”, materiały dydaktyczne, informacje o atrakcjach miasta, zeszyt i długopis, certyfikat ukończenia kursu.

Kurs intensywny dla studentów - Intensive Deutsch in Berlin - B1, B2, DSD2 (19-25 lat) - Berlin i Poczdam z niecodziennej perspektywy - Praktisches Deutsch mit Berlinern - niemiecki w praktyce - spotkania z młodzieżą z całego świata - zajęcia z niemieckimi native speakerami

35 godzin lekcyjnych (w tym 10 godzin w ramach projektu Niemiecki w Praktyce i 10 godzin z niemieckim native speakerem). Kurs przeznaczony dla tych, którzy chcą poszerzyć zdobytą już wiedzę  w stosunkowo krótkim czasie. Prowadzone zajęcia mają na celu nie tylko wyjaśnienie trudnych problemów gramatycznych, ale przede wszystkim rozwinięcie i utrwalenie najważniejszych umiejętności językowych, takich jak: komunikowanie się w języku niemieckim, udział w dialogu i dyskusji, poprawa rozumienia ze słuchu, jak również pisanie prostych form użytkowych. Podczas zajęć z polskim lektorem i niemieckim native speakerem uczestnicy kursu biorą udział w projektach językowych, które mają pomóc wyćwiczyć zdobyte umiejętności językowe, a szczególnie mówienie i reagowanie w prostych sytuacjach codziennych. Studenci uczestniczą w tych samych zajęciach językowych, co uczestnicy obozu młodzieżowego (nie gwarantujemy oddzielnych grup studenckich); dodatkowo spotkania z niemieckim filmem i muzyką młodzieżową. Na zakończenie kursu istnieje możliwość zdania egzaminów Zertifikat Deutsch Goethe Institut. Egzamin zostanie przeprowadzony pod warunkiem zgłoszenia się minimum 10 osób na dany poziom. Całkowity koszt egzaminu wynosi ok. 150 EUR (płatne na miejscu w Berlinie). Skorzystaj z szansy, oceń swoje umiejętności i rozwiąż przykładowe testy językowe: almatur. opole.pl/testyjezykowe/.
Głównym celem kursu jest nabycie praktycznych umiejętności posługiwania się językiem niemieckim, poznanie kultury oraz zabytków Berlina i Poczdamu. Temu służy program: Niemiecki w Praktyce - Praktisches Deutsch mit Berlinern. W ramach zajęć wszyscy uczestnicy biorą udział w projektach językowych polegających na praktycznym zastosowaniu poznanych słówek i prostych zwrotów językowych w komunikowaniu się z Niemcami. Zabawy językowe, gry miejskie, lekcje muzealne i ćwiczenia w praktycznym zastosowaniu poznanych wyrażeń językowych pozwolą skutecznie porozumieć się po niemiecku w sklepie, na dworcu, banku czy hotelu. Zadania projektowe, obejmujące przygotowanie opisu wybranego, zwiedzanego miejsca w języku niemieckim pozwalają utrwalić i rozszerzyć umiejętności językowe. Udział w projektach to niepowtarzalna możliwość praktycznego poznania języka i kultury niemieckiej oraz niezapomniana przygoda językowa, niezależnie od stopnia znajomości języka. W ramach programu turystycznego: zwiedzanie Berlin śladami znanych berlińczyków: naukowców, poetów i pisarzy. W czasie lekcji muzealnych dowiemy się więcej o eksponatach Muzeum Pergamońskiego i najstarszego muzeum w Berlinie – Altes Muzeum. Zobaczymy posąg Nefretete w Muzeum Nowym. Z kopuły Reichstagu zachwycać się będziemy panoramą miasta. Zobaczymy symbole Berlina - Bramę Brandenburską i Alexanderplatz oraz najnowszą architekturę niemiecką na Potsdamer Platz. W Muzeum Historii Naturalnej spotkamy szkielet największego na świecie dinozaura, zwiedzimy Muzeum Terroru w tajnej siedzibie Gestapo. Odwiedzimy Ogrody Świata. W czasie całodziennej wycieczki do Poczdamu zwiedzanie min. wpisanego na listę Dziedzictwa Kultury UNESCO, zespołu parkowo-pałacowego Sanssouci i pałacu Cecilienhof, gdzie odbyła się konferencja poczdamska. Dzięki tym wycieczkom poznacie najciekawsze miejsca historii i kultury Niemiec. Realizacja projektu „Niemiecki w Praktyce - Praktisches Deutsch mit Berlinern”, terenowe gry miejskie i zabawy edukacyjne dadzą szansę praktycznego wykorzystania nabytych umiejętności językowych. Cały program realizowany jest środkami komunikacji miejskiej. W czasie wolnym gry i zabawy sportowe, dyskoteki, projekcje filmowe, spotkania z rówieśnikami oraz konkursy językowe z nagrodami.

Zakwaterowanie

Termin nr 1 (20.07 – 01.08): 12 noclegów w świetnie położonym, nowoczesnym hotelu młodzieżowym A&O Berlin Kolumbus. W pobliżu: centrum handlowe, ogólnodostępne place zabaw, boiska sportowe i tereny zielone. W hotelu sale seminaryjne i klubowe.

Termin nr 2 (03.08 – 14.08): 11 noclegów w schronisku młodzieżowym Am Wannsee położonym w prestiżowej dzielnicy Berlina - Wannsee. Schronisko, z bogatym zapleczem rekreacyjnym, położone bezpośrednio nad jeziorem sprzyja połączeniu nauki z odpoczynkiem.
W obydwu obiektach pokoje 4 osobowe z łazienkami, łóżka piętrowe. Na ich terenie bezpłatne WiFi.

Program fakultatywny

Rejs po Szprewie i wjazd na Wieżę Telewizyjną - w czasie rejsu zobaczymy najciekawsze zabytki Berlina z perspektywy rzeki. Wieża Telewizyjna to największa atrakcja turystyczna Berlina, z której można podziwiać panoramę miasta. Program realizowany jest przy udziale minimum 10 osób. Cena - około 35 EUR.

Informacje dodatkowe

Zalecane kieszonkowe około 70 EUR (w tym pobierana przy zakwaterowaniu kaucja w wysokości 20 EUR, zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody) + ok. 35 EUR na ewentualny program fakultatywny.

Nowość - konsultacje indywidualne. Istnieje możliwość wykupienia pakietu 5 godzin konsultacji indywidualnych z native speakerem. Dodatkowe zajęcia językowe lub konwersacje na wybrany temat z historii, polityki, kultury. Odbywają się poza godzinami planowanych zajęć i programem zwiedzania miasta. Koszt pakietu 150 EUR, płatne na miejscu. 

Chęć udziału należy zgłaszać w momencie zapisu na kurs.

Uczestnicy kursu są klasyfikowani do poszczególnych grup zaawansowania (A1/A2-B2/C1) na podstawie testu leksykalno-gramatycznego oraz indywidualnej rozmowy. W przypadku kursów przygotowujących do egzaminów uczestnicy biorą udział w zajęciach na swoim poziomie zaawansowania oraz otrzymują dodatkowo wskazówki i materiały egzaminacyjne.

Planowany przyjazd do ośrodka ok. 19:00. Planowany wyjazd z ośrodka 9:00 - 12:00 (w zależności od miejsca powrotu). 
Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż godz. 20:00, wyjazd nie później niż godz. 8:00.
Podróż pociągiem odbywa się pod opieką pracownika Almatur. Miejsce spotkania – peron kolejowy, z którego odjeżdża pociąg. Przed wyjazdem organizator przekazuje informację o numerze wagonu i pociągu, w którym jest pracownik Almatur oraz jego numer telefonu.
 

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
Wrocławplaceul. Piłsudskiego 105, Dworzec PKP Wrocław Główny12:5015:090,00 zł
Katowiceplaceplac Marii i Lecha Kaczyńskich 2, Dworzec PKP10:5117:250,00 zł
Poznańplaceul. Dworcowa 2, Dworzec PKP Poznań Główny15:1717:010,00 zł
Zielona Góraplaceul. Dworcowa 32C, Dworzec PKP Zielona Góra Główna14:5413:070,00 zł
Świebodzinplaceplac Dworcowy 1, Dworzec PKP16:1515:410,00 zł
RzepinplaceDworcowa 78, Dworzec PKP16:4915:150,00 zł
Głogówplaceplac 1000-lecia 1, Dworzec PKP14:0613:420,00 zł
Opoleplaceul. Krakowska 48, Dworzec PKP Opole Główne12:0216:050,00 zł
LubinplaceKolejowa 9, Dworzec PKP13:4114:090,00 zł
Wrocławplaceul. Piłsudskiego 105, Dworzec PKP Wrocław Główny12:5015:090,00 zł
Katowiceplaceplac Marii i Lecha Kaczyńskich 2, Dworzec PKP10:5117:250,00 zł
Poznańplaceul. Dworcowa 2, Dworzec PKP Poznań Główny15:1717:010,00 zł
Zielona Góraplaceul. Dworcowa 32C, Dworzec PKP Zielona Góra Główna14:5413:070,00 zł
Świebodzinplaceplac Dworcowy 1, Dworzec PKP16:1515:410,00 zł
RzepinplaceDworcowa 78, Dworzec PKP16:4915:150,00 zł
Głogówplaceplac 1000-lecia 1, Dworzec PKP14:0613:420,00 zł
Opoleplaceul. Krakowska 48, Dworzec PKP Opole Główne12:0216:050,00 zł
LubinplaceKolejowa 9, Dworzec PKP13:4114:090,00 zł

Trasa