phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Kursy językowe Niemcy

Berlin - kurs języka niemieckiego dla studentów

Kod: ODJB


Liczba osób:
1 osoba
Wiek uczestników:
19-25
4 999 zł
Promocja Słoneczna Promocja
Cena katalogowa: 5 499 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 4 999 zł.


Trasa:
Berlin

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena nie obejmuje: 
- dopłat za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży,
- obowiązkowej dopłaty na realizację programu - 150 EUR zbieranej przez kierownika w Berlinie (komunikacja miejska w Berlinie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i opłata miejska),
- opłat za program fakultatywny,
- dodatkowych ubezpieczeń.
Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.
Stawki za dodatkowe ubezpieczenie:
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną – 4,4% ceny imprezy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 6,4% ceny imprezy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną – 2,4% ceny imprezy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 3,4% ceny imprezy
Ogólne warunki ubezpieczenia. https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Niemcy - Berlin - kurs języka niemieckiego dla studentów
19.07 - 31.07.202413 dniod 5 699 złRezerwuj
01.08 - 12.08.202412 dniod 4 999 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie:
Termin nr 1. (19.07 – 31.07): 12 noclegów.
Termin nr 2. (01.08 – 12.08): 11 noclegów.
Wyżywienie: całodzienne (3 x dziennie; możliwa dieta wegetariańska - prosimy zgłaszać przy zapisie na kurs). 
Termin nr 1. (19.07 – 31.07): śniadania w formie bufetu oraz serwowane kolacje podawane są w hotelu, obiady w stołówce sąsiadującej z hotelem. 
Termin nr 2. (01.08 – 12.08): śniadania, obiady i kolacje podawane w stołówce schroniska. Pierwszy posiłek - kolacja w dniu przyjazdu, ostatni - obiad w dniu wyjazdu.
Transport: autokar turystyczny z klimatyzacją, DVD lub mikrobus z klimatyzacją. Przy mniejszej ilości uczestników możliwy dojazd pociągiem pod opieką kadry Almatur.
Ubezpieczenie: Signal Iduna TU S.A.: KL (rozszerzone o choroby przewlekłe) – 60.000 EUR, NNW – 15.000 PLN, BP – 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 4 PLN.
Opieka pedagogiczna, zajęcia z języka niemieckiego z polskimi lektorami.
10 godzin zajęć z niemieckimi native speakerami. Pakiet powitalny: plan metra, mapa miasta, zestaw fiszek „Niemiecki w podróży”, materiały dydaktyczne, informacje o atrakcjach miasta, zeszyt i długopis, certyfikat ukończenia kursu.

Kurs intensywny dla studentów - Intensiv Deutsch in Berlin - B1-C1 (19-25 lat) - Berlin i Poczdam z niecodziennej perspektywy - spotkania z młodzieżą z całego świata - zajęcia z niemieckimi native speakerami

35 godzin lekcyjnych (w tym 10 godzin w ramach projektu Niemiecki w Praktyce i 10 godzin z niemieckim native speakerem). Kurs przeznaczony dla tych, którzy chcą poszerzyć zdobytą już wiedzę  w stosunkowo krótkim czasie. Prowadzone zajęcia mają na celu nie tylko wyjaśnienie trudnych problemów gramatycznych, ale przede wszystkim rozwinięcie i utrwalenie najważniejszych umiejętności językowych, takich jak: komunikowanie się w języku niemieckim, udział w dialogu i dyskusji, poprawa rozumienia ze słuchu, jak również pisanie prostych form użytkowych. Podczas zajęć z polskim lektorem i niemieckim native speakerem uczestnicy kursu biorą udział w projektach językowych, które mają pomóc wyćwiczyć zdobyte umiejętności językowe, a szczególnie mówienie i reagowanie w prostych sytuacjach codziennych. Studenci uczestniczą w tych samych zajęciach językowych, co uczestnicy obozu młodzieżowego (nie gwarantujemy oddzielnych grup studenckich); dodatkowo spotkania z niemieckim filmem i muzyką młodzieżową. Na zakończenie kursu istnieje możliwość zdania egzaminów Zertifikat Deutsch Goethe Institut. Egzamin zostanie przeprowadzony pod warunkiem zgłoszenia się minimum 10 osób na dany poziom. Całkowity koszt egzaminu wynosi ok. 150 EUR (płatne na miejscu w Berlinie). Skorzystaj z szansy, oceń swoje umiejętności i rozwiąż przykładowe testy językowe: almatur. opole.pl/testyjezykowe/.
Głównym celem kursu jest nabycie praktycznych umiejętności posługiwania się językiem niemieckim, poznanie kultury oraz zabytków Berlina i Poczdamu. Temu służy program: Niemiecki w Praktyce. W ramach zajęć wszyscy uczestnicy biorą udział w projektach językowych polegających na praktycznym zastosowaniu poznanych słówek i prostych zwrotów językowych w komunikowaniu się z Niemcami. Zabawy językowe, gry miejskie, lekcje muzealne i ćwiczenia w praktycznym zastosowaniu poznanych wyrażeń językowych pozwolą skutecznie porozumieć się po niemiecku w sklepie, na dworcu, banku czy hotelu. Zadania projektowe, obejmujące przygotowanie opisu wybranego, zwiedzanego miejsca w języku niemieckim pozwalają utrwalić i rozszerzyć umiejętności językowe. Udział w projektach to niepowtarzalna możliwość praktycznego poznania języka i kultury niemieckiej oraz niezapomniana przygoda językowa, niezależnie od stopnia znajomości języka. W ramach programu turystycznego: zwiedzanie Berlin śladami znanych berlińczyków: naukowców, poetów i pisarzy. W czasie lekcji muzealnych dowiemy się więcej o eksponatach Muzeum Pergamońskiego i najstarszego muzeum w Berlinie – Altes Muzeum. Zobaczymy posąg Nefretete w Muzeum Nowym. Z kopuły Reichstagu zachwycać się będziemy panoramą miasta. Zobaczymy symbole Berlina - Bramę Brandenburską i Alexanderplatz oraz najnowszą architekturę niemiecką na Potsdamer Platz. W Muzeum Historii Naturalnej spotkamy szkielet największego na świecie dinozaura, zwiedzimy Muzeum Terroru w tajnej siedzibie Gestapo. Odwiedzimy Ogrody Świata. W czasie całodziennej wycieczki do Poczdamu zwiedzanie min. wpisanego na listę Dziedzictwa Kultury UNESCO, zespołu parkowo-pałacowego Sanssouci i pałacu Cecilienhof, gdzie odbyła się konferencja poczdamska. Dzięki tym wycieczkom poznacie najciekawsze miejsca historii i kultury Niemiec. Realizacja projektu „Niemiecki w Praktyce - Praktisches Deutsch mit Berlinern”, terenowe gry miejskie i zabawy edukacyjne dadzą szansę praktycznego wykorzystania nabytych umiejętności językowych. Cały program realizowany jest środkami komunikacji miejskiej. W czasie wolnym gry i zabawy sportowe, dyskoteki, projekcje filmowe, spotkania z rówieśnikami oraz konkursy językowe z nagrodami.

Zakwaterowanie

Termin nr 1. (19.07 – 31.07): 12 noclegów w świetnie położonym, nowoczesnym hotelu młodzieżowym A&O Berlin Kolumbus. W pobliżu: centrum handlowe, ogólnodostępne place zabaw, boiska sportowe i tereny zielone. W hotelu sale seminaryjne i klubowe.

Termin nr 2. (01.08 – 12.08): 11 noclegów w schronisku młodzieżowym Am Wannsee położonym w prestiżowej dzielnicy Berlina - Wannsee. Schronisko, z bogatym zapleczem rekreacyjnym, położone bezpośrednio nad jeziorem sprzyja połączeniu nauki z odpoczynkiem.

W obydwu obiektach pokoje 4 osobowe z łazienkami, łóżka piętrowe. Na terenie obiektów bezpłatne WiFi.

Program fakultatywny

Rejs po Szprewie i wjazd na Wieżę Telewizyjną - w czasie rejsu zobaczymy najciekawsze zabytki Berlina z perspektywy rzeki. Wieża Telewizyjna to największa atrakcja turystyczna Berlina, z której można podziwiać panoramę miasta. Program realizowany jest przy udziale minimum 10 osób. Cena - około 40 EUR.

Informacje dodatkowe

Zalecane kieszonkowe około 70 EUR (w tym pobierana przy zakwaterowaniu kaucja w wysokości 20 EUR, zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody) + ok. 40 EUR na ewentualny program fakultatywny.
Nowość - konsultacje indywidualne. Istnieje możliwość wykupienia pakietu 5 godzin konsultacji indywidualnych z native speakerem. Dodatkowe zajęcia językowe lub konwersacje na wybrany temat z historii, polityki, kultury. Odbywają się poza godzinami planowanych zajęć i programem zwiedzania miasta. Koszt pakietu 200 EUR, płatne na miejscu. Chęć udziału należy zgłaszać w momencie zapisu na kurs.
Uczestnicy kursu są klasyfikowani do poszczególnych grup zaawansowania (B1-B2/C1) na podstawie testu leksykalno-gramatycznego oraz indywidualnej rozmowy. Uczestnicy przystępujący do egzaminu w Goethe Institut otrzymują dodatkowe wskazówki i materiały egzaminacyjne.

Planowany przyjazd do ośrodka ok. 19:00. Planowany wyjazd z ośrodka 19:00. 
Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż godz. 20:00, wyjazd nie później niż godz. 18:00.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
Dojazd własnyAdres obiektu automatycznie pobierany z imprezy0,00 zł
Świebodzinplaceul. Wojska Polskiego 8, stacja paliw Orlen14:300,00 zł
WarszawaplaceAleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 1107:00200,00 zł
Łódźplaceul. Kątna 1, stacja paliw BP (przy zjeździe nr 22 z autostrady A1)09:00200,00 zł
Poznańplaceul. Dworcowa, parking przy Dworcu Letnim, na dojeździe do Dworca Głównego PKP12:30100,00 zł
Krakówplaceul. Reymonta 22, parking dla autokarów przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta)04:30200,00 zł
Katowiceplaceul. Sądowa 5, Międzynarodowy Dworzec Autobusowy - Centrum Przesiadkowe Sądowa (miejsce spotkania przy wieży z napisem Katowice Centrum, obok stanowiska nr 8)05:30200,00 zł
Opoleplaceul. Kowalczyków 56, Dworzec Autobusowy Sindbad Port, stanowiska nr A2, B2, C2, D207:00150,00 zł
WrocławplaceBielany Wrocławskie ul. Czekoladowa 20, parking przy restauracji Burger King08:30150,00 zł
LesznoplaceLasocice koło Leszna ul. Szkolna 1B, stacja paliw Shell parking przy McDonald's11:00100,00 zł
Dojazd własnyAdres obiektu automatycznie pobierany z imprezy0,00 zł
Świebodzinplaceul. Wojska Polskiego 8, stacja paliw Orlen14:300,00 zł
WarszawaplaceAleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 1107:00200,00 zł
Łódźplaceul. Kątna 1, stacja paliw BP (przy zjeździe nr 22 z autostrady A1)09:00200,00 zł
Poznańplaceul. Dworcowa, parking przy Dworcu Letnim, na dojeździe do Dworca Głównego PKP12:30100,00 zł
Krakówplaceul. Reymonta 22, parking dla autokarów przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta)04:30200,00 zł
Katowiceplaceul. Sądowa 5, Międzynarodowy Dworzec Autobusowy - Centrum Przesiadkowe Sądowa (miejsce spotkania przy wieży z napisem Katowice Centrum, obok stanowiska nr 8)05:30200,00 zł
Opoleplaceul. Kowalczyków 56, Dworzec Autobusowy Sindbad Port, stanowiska nr A2, B2, C2, D207:00150,00 zł
WrocławplaceBielany Wrocławskie ul. Czekoladowa 20, parking przy restauracji Burger King08:30150,00 zł
LesznoplaceLasocice koło Leszna ul. Szkolna 1B, stacja paliw Shell parking przy McDonald's11:00100,00 zł

Trasa