phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki objazdowe Wielka Brytania

Londyn - Śladami Królowej Elżbiety II - wylot z Warszawy

Kod: PFTL


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Warszawa

4 999 zł 3 149 zł

Promocja First Moment - druga sz

REZERWUJ

Trasa:
Londyn

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, rezerwacje dla grup, bilety komunikacji miejskiej, transfer na lotnisko. Cena ok. 195 GBP (płatne u pilota gotówką)*
- obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł/osoba
- kosztu programu fakultatywnego (płatne u pilota gotówką)
- posiłków i napojów podczas przelotu
- dopłat do nadbagażu
- dodatkowych ubezpieczeń
Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.
Stawki za dodatkowe ubezpieczenie:
- ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną – 4,4% ceny imprezy
- ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 6,4% ceny imprezy
- ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną – 2,4% ceny imprezy
- ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 3,4% ceny imprezy
Ogólne warunki ubezpieczenia: https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf

* Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Anglia - Londyn - Śladami Królowej Elżbiety II - wylot z Warszawy
26.05 - 28.05.20233 dniod 3 149 złRezerwuj
06.10 - 08.10.20233 dniod 3 149 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie: 2 noclegi
Wyżywienie: 2 śniadania
Transport: bezpośredni przelot samolotem na trasie: Warszawa – Londyn – Warszawa
Rozkład lotu (może ulec zmianie, ostateczne potwierdzenie godzin lotu zostanie wysłane e-mailem na ok. 3 dni przed imprezą):
Wylot z Warszawy 07:35, przylot do Londynu 09:25
Wylot z Londynu 18:10, przylot do Warszawy 21:45
Zbiórka 2.5 godz. przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie

Bagaż: rejestrowany do 23 kg (1 sztuka), podręczny do 8 kg (1 sztuka, wymiary maksymalne 55x40x23cm)
Ubezpieczenie: TU Signal Iduna: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN
Opieka pilota

Pałac Buckingham - Big Ben - Westminster Downing Street 10 - Trafalgar Square National Gallery - Piccadilly Circus Tower of London - Tower Bridge Atuty oferty: - rejs po Tamizie - zwiedzanie zamku Windsor - czas na zakupy na Oxford Street

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Londynu, transfer komunikacją miejską do centrum. Złożenie bagaży w przechowalni. Zwiedzanie metropolii zaczniemy od przejścia przez Millenium Bridge pod Katedrę św. Pawła - kościół parafialny rodziny królewskiej - z drugą co do wielkości kopułą na świecie (117 metrów wysokości). W międzyczasie dla chętnych wizyta w markecie Borough, najbardziej znanym londyńskim targowisku. Następnie Monument - najwyższa wolnostojąca kamienna kolumna na świecie, upamiętniająca Wielki Pożar Londynu z 1666 roku. Kolejny punkt programu to wjazd na taras widokowy jednego z wieżowców, skąd roztacza się niesamowita panorama miasta. Czas wolny na lunch. Po przerwie udamy się pod średniowieczną twierdzę Tower of London, która wraz ze Skarbcem Królewskim - gdzie znajdują się insygnia królewskie - stanowią jeden z najważniejszych zabytków Londynu. Na koniec spaceru Tower Bridge - najstarszy nadal użytkowany most zwodzony w Wielkiej Brytanii. Czas wolny, w trakcie którego dla chętnych zorganizujemy wieczór angielski*. Odbiór bagaży z przechowalni, przejazd do hotelu komunikacją miejską. Zakwaterowanie. Nocleg.
2 dzień:
Śniadanie. Przejazd komunikacją miejską do centrum miasta. Tego dnia przejdziemy trasę, którą przebyła młoda Królowa Elżbieta II na swoją koronację, a później Jej rodzina podczas ostatniego pożegnania. Zaczniemy od Pałacu Buckingham - rezydencji brytyjskich monarchów i największego na świecie pałacu królewskiego. W drodze na Chinatown/Leicester Square zobaczymy najsłynniejsze neony w mieście – Piccadilly Circus oraz będzie możliwość zakupów w interaktywnym sklepie ze słodyczami M&M’s World i sklepie Lego. Czas wolny na lunch. Po przerwie spacer na Trafalgar Square pod Kolumnę Nelsona oraz National Gallery, galerii sztuki, gdzie znajdują się znane na całym świecie "Słoneczniki" Van Gogha". Następnie Whitehall oraz Downing Street, gdzie pod nr 10 mieści się siedziba premiera. Na koniec udamy się pod słynną wieżę zegarową Big Ben oraz House of Parliament, neogotycki pałac, siedzibę brytyjskiej Izby Gmin i Izby Lordów wpisany na listę UNESCO. Na zakończenie programu rejs statkiem po Tamizie (ok. 25 min.). Czas wolny, w trakcie którego dla chętnych zorganizujemy wieczór angielski*. Powrót do hotelu. Nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd busem do Windsoru, monumentalnego zamku królewskiego położonego nad Tamizą. Rezydencja królów angielskich jest największym zamieszkiwanym zamkiem na świecie. W środku - w kaplicy św. Jerzego - spoczywa dziś najdłużej panująca brytyjska monarchini (ponad 70 lat). W programie zwiedzanie wewnątrz: główna klatka schodowa, sala reprezentacyjna, sala Waterloo, wielki westybul. Czas wolny na lunch. Po krótkiej przerwie transfer busem na lotnisko. Wylot powrotny do Polski.

Zakwaterowanie

Hotel **/*** - położony w pobliżu stacji metra.
Do dyspozycji:
pokoje 2-os. z łazienkami (pokoje 3-os. na potwierdzenie), wyposażone w TV, telefon.

Program fakultatywny

* wieczór angielski (wizyta w typowym londyńskim pubie, która stanowi doskonałą okazję do spróbowania tradycyjnych gatunków angielskiego piwa oraz przysmaków wyspiarskiej kuchni). Cena ok. 15 GBP/osoba.
* London Eye - przejażdżka w kapsule (ok. 30 min.), która zapewni wspaniałe widoki na miasto. Cena ok. 32 GBP/osoba.

Informacje dodatkowe

Od 1 października 2021 r. wjazd do Wielkiej Brytanii możliwy jest tylko na podstawie ważnego paszportu* (nie ma możliwości wjazdu na podstawie dowodu osobistego)
* brak wymaganej minimalnej ważności paszportu – dokument musi być ważny na cały okres pobytu
Godziny lotu oraz kolejność programu mogą ulec zmianie
Koszty pobierane na całą grupę (np. za lokalnych przewodników, opłaty lokalne, itd.) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota.
Czas przelotu: Warszawa - Londyn ok. 2 godz. 45 min.
Waluta: funt szterling (GBP)
Ceny:
- w restauracjach i kawiarniach: obiad od 15 GBP, piwo od 2,5 GBP, fast-food od 6 GBP
- w sklepach: woda (1,5 l) od 1 GBP, piwo od 2 GBP za butelkę/puszkę, butelka wina od 8 GBP
• Czas: - 1 godzina

• Elektryczność: napięcie 240 V - niezbędny adapter (wtyczki polskich urządzeń elektrycznych nie pasują do gniazdek brytyjskich)
 Ważne! Podróże podczas COVID-19.
- podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania Unijnego Certyfikatu Covid (do pobrania z Internetowego Konta Pacjenta) lub aktualnego testu.
- należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą:
www.gov.pl/web/wielkabrytania/informacje-dla-podrozujacych
- ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w trakcie wyjazdu, ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami na naszej stronie internetowej.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
Warszawaplaceul. Żwirki i Wigury 1, Lotnisko Chopina w Warszawie0,00 zł
Warszawaplaceul. Żwirki i Wigury 1, Lotnisko Chopina w Warszawie0,00 zł

Trasa