phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki objazdowe Austria

Pociąg do Wiednia

Kod: KATZ


2 142 zł 1 713 zł

Promocja 20% Gorąca Promocja - Wycieczki

REZERWUJ

Trasa:
Wiedeń, Mayerling, Baden bei Wien

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, bilety na komunikację miejską, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 75 EUR.
- podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce.

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 zł.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Austria - Pociąg do Wiednia
25.08 - 28.08.20224 dniod 1 713 złRezerwuj
15.09 - 18.09.20224 dniod 1 713 zł

Program

Zakwaterowanie:
3 noclegi w hotelach o standardzie***
w pobliżu stacji metra. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
3 śniadania, 3 obiadokolacje dodatkowo płatne. 
Transport:
Pociąg Intercity: Warszawa/Katowice – Wiedeń. Podczas zwiedzania korzystanie z komunikacji miejskiej (metro, tramwaj) oraz wynajętego busa.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna Polska TU S.A.: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN, BP- 1000 PLN
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Cesarski Wiedeń – tajemniczy Mayerling – malownicze uzdrowisko Baden bei Wien

1 dzień:
Spotkanie na Dworcu Centralnym PKP w Warszawie/ Dworcu Głównym PKP w Katowicach piętnaście minut przed odjazdem pociągu. Wyjazd według rozkładu jazdy porannym pociągiem Intercity z Warszawy/Katowic do Wiednia. Planowy przyjazd do Wiednia ok. godz. 14.00. Przejazd do hotelu komunikacją miejską. Pozostawienie bagaży w hotelu i wyjazd na zwiedzanie stolicy Austrii: odwiedzimy kompleks pałacowy Belweder – jeden z najbardziej znanych zabytków Wiednia. Barokowy pałac położony jest w otoczeniu zachwycającej zieleni. Rozpościera się stąd piękny widok na centrum Wiednia. W pałacowych wnętrzach Górnego Belwederu znajduje się muzeum sztuki z kolekcją m.in. słynnych obrazów Gustava Klimta – dla chętnych indywidualne zwiedzanie (bilet ok. 18 EUR). Czas wolny. Przejazd do restauracji na kolację. Powrót do hotelu na nocleg. 
2 dzień:
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie stolicy Austrii komunikacją miejską: przejazd metrem na Karlsplatz i zwiedzanie centrum z przewodnikiem lokalnym. Zobaczymy m. in. Towarzystwo Przyjaciół Muzyki – słynny Musikferein, gdzie w Złotej Sali co roku, 1. stycznia grany jest Koncert Noworoczny, organizowany przez Filharmoników Wiedeńskich i nieprzerwanie wykonywany co roku od początku II wojny światowej. To prawdopodobnie najsłynniejszy koncert na świecie, transmitowany do ponad 90 krajów i oglądany przez wielomilionową publiczność. Spacer wzdłuż Ringstrasse, przy której znajdują się najważniejsze obiekty w Wiedniu – m.in. słynna Opera Wiedeńska, rezydencja władców Austrii - Hofburg - jeden z najstarszych i największych na świecie kompleksów pałacowych. Następnie udamy się w stronę rynku i słynnej katedry Stephansdom. Czas wolny w okolicach rynku - dla chętnych zwiedzanie indywidualnie Muzeum Mozarta (audioguide w j. polskim, bilet ok. 12 EUR) lub Krypt Cesarskich w kościele Kapucynów (bilet ok. 8 EUR). Spacer do Parku Miejskiego, gdzie zobaczymy m.in. złoty pomnik Johanna Straussa. Przejazd metrem do Schönbrunn – letniej rezydencji cesarskiej i zwiedzanie wnętrz pałacu z przewodnikiem lokalnym. Po zwiedzaniu czas wolny m.in. na spacer po otaczających pałac ogrodach w stylu francuskim. Przejazd do restauracji na kolację. Powrót do hotelu na nocleg.
3 dzień:
Śniadanie w hotelu. Przejazd busem do Mayerling, gdzie znajduje się pałac myśliwski, z którym związana jest tajemnicza historia tragicznej śmierci arcyksięcia Rudolfa z Habsburgów – dynastii, która w tej części Europy rządziła przez 645 lat – i jego młodej kochanki. Nigdy nie dowiemy się jak naprawdę wyglądały ostatnie chwile ich życia. Zabrali do grobu tajemnicę, która od 120 lat zaciekawia świat… Następnie przejazd do Baden bei Wien, malowniczego uzdrowiska nad rzeką Schwechat, gdzie w przeszłości spędzali czas członkowie rodziny cesarskiej. Również dzisiaj, słynące z wód termalnych miasteczko, oczarowuje swoim wdziękiem. Spacer po parku zdrojowym i kurorcie. Znajduje się tu m.in. kilkanaście kąpielisk z woda leczniczą, czas wolny na relaks w wodach termalnych (3 godz. bilet – ok. 18 EUR; konieczny strój kąpielowy). Powrót do Wiednia, kolacja, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu, wykwaterowanie i złożenie bagaży w recepcji hotelowej. Przejazd komunikacją miejską do Domu Hundertwassera - kilkupiętrowa, bajkowa kamienica, wyróżniająca się barwami, kształtami oraz brakiem linii prostych czy jakiejkolwiek symetrii. Autorem projektu tego nietypowego domu jest Friedensreich Hundertwasser - znany austriacki architekt. W godzinach południowych powrót do hotelu po bagaże i przejazd na dworzec kolejowy. Wyjazd pociągiem z Wiednia. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Program fakultatywny

- koncert muzyki klasycznej – bilet od 65 EUR

Informacje dodatkowe

Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia obiadokolacji oraz biletu na koncert muzyki klasycznej w dniu rezerwacji imprezy.

Informacje dotyczące dokładnych godzin odjazdu pociągów zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną, około 2 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia biletu na koncert muzyki klasycznej w dniu rezerwacji imprezy.

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Przejazd pociągiem: Warszawa - Wiedeń ok. 7,5 godz.; Katowice - Wiedeń ok. 4,5 godz.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
WarszawaplaceAleje Jerozolimskie 54, Stacja PKP Warszawa Centralna06:0021:00100,00 zł
Katowiceplaceplac Wilhelma Szewczyka, Stacja PKP Katowice09:0019:000,00 zł

Trasa