phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki objazdowe Macedonia Północna, Bułgaria, Serbia

Bałkańskie diabły, rycerze i legendy

Kod: KBTZ


2 859 zł
Promocja Słoneczna Promocja Podróże 2024
Cena katalogowa: 4 388 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 2 640 zł.


Trasa:
Skopje, Tetowo, Mavrovo, Ochryda, Galicica, Bitola, Heraclea, Sofia, Golubac

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena podstawowa nie obejmuje:
-
kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: przewodnicy lokalni, opłaty rezerwacyjne do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, wjazdy do miast, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, datki na świątynie, przejazdy komunikacją
miejską, zwyczajowe napiwki, systemu Tour Guide. Koszt – ok. 170 EUR,
- *opłaty za nocleg tranzytowy i śniadanie na terenie Serbii - ok. 35 EUR.
- programu fakultatywnego,
- dodatkowych ubezpieczeń.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Bułgaria, Macedonia, Serbia - Bałkańskie diabły, rycerze i legendy
21.09 - 29.09.20249 dniod 2 859 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie:
7 noclegów w hotelach o standardzie ***: 3 w Macedonii, 2 w Bułgarii, 2 w Serbii.
Wyżywienie:
7 śniadań i 7 obiadokolacji.
Transport:
Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

- Davolja Varos i nietypowe formacje skalne - Skopje, Wardar i kamienny most - Tetowo i zachwycający Kolorowy Meczet - Jezioro Mavrowskie i góry Korab - Ochryd - wspaniały klimat miasteczka - (Park Narodowy Galicica i jezioro Prespa) - gwarna Bitola, starożytna Heraclea Lyncestis i Pelister - Melnik i lokalne wina - Monastyr Rilski i góry Riła - Sofia - prawdziwie europejskie miasto - Nisz i Wieża Czaszek - potężna twierdza Golubac, Djerdap i Dunaj

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację i Węgry w kierunku Serbii. Nocleg tranzytowy* na terenie Serbii.
2 dzień:
Po śniadaniu kontynuacja przejazdu przez Serbię w kierunku Macedonii. Po drodze zatrzymamy się w serbskim „Mieście Diabła” – naturalnej, nietypowej i jedynej tego rodzaju formacji skalnej w Europie. Davolja Varos, to skupisko osobliwych form skalnych w kształcie stożkowatych kolumn, osiągających wysokość do 15 metrów. Poczujemy nieco mistyczną atmosferę tego miejsca, z którym związana jest niezliczona ilość diabelskich legend. Kontynuacja przejazdu do Macedonii, w kierunku Skopje. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Skopje. Położona na dwóch brzegach Wardaru stolica kraju zaskakuje mieszanką stylów architektonicznych i ilością pomników. Zobaczymy z oddali wzniesiony na szczycie góry Vodno wysoki na 66 metrów Krzyż Milenijny, nazywany latarnią stolicy. Przejdziemy Placem Macedonii, zabytkowym Kamiennym Mostem i poznamy atmosferę Starego Bazaru. Wyjazd w kierunku Ochrydu. Po drodze zatrzymamy się w Tetowie. W mieście nie brakuje zabytków muzułmańskich, a najpiękniejszym ich reprezentantem jest pochodzący z XV wieku Kolorowy Meczet. Wyszukane, symetryczne wzory pokrywające ściany budowli sprawiają, że obiekt zachwyca swoim wdziękiem i elegancją. Przejazd nad Jezioro Mavrowskie i krótki postój by zobaczyć zatopiony kościół św. Mikołaja i spojrzeć na Korab - najwyższy szczyt Macedonii i Albanii. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4 dzień:
Śniadanie. Wypoczynek nad jeziorem, lub dla chętnych, fakultatywnie, wyjazd samochodami terenowymi do wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO Parku Narodowego Galiczica. Masyw górski Galiczica, oddziela dwa, piękne macedońskie jeziora – Ochrydzkie i Prespa. Krętymi drogami wjedziemy na punkt widokowy, by podziwiać krajobraz gór i jezior. Powórt do hotelu. Popołudniowe zwiedzanie Ochrydu. Otoczy nas ciasna, zabytkowa architektura miasteczka. Zobaczymy: Twierdzę Cara Samuela, Starożytny Teatr, cerkwie. Wąskim uliczkami dotrzemy do położonej na klifie cerkwi Św. Jana Kaneo. Oświetlona promieniami zachodzącego słońca jest wizytówką miasteczka. Poniżej, w niewielkiej jaskini, znajduje się niegdyś dostępna tylko od strony wody, cerkiew Św. Petki. Kolacja i nocleg w hotelu.
5 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Bułgarii. Po drodze zwiedzimy gwarną Bitolę. Położona u stóp gór Pelister, szczyci się europejską atmosferą. Zobaczymy najważniejsze zabytki miasta: Wieżę Zegarową, Meczet Yeni, Plac Magnolii, główny deptak miasta. Zobaczymy także ruiny starożytnego miasta Heraclea Lyncestis, które słynie z pięknych mozaik. Kontynuacja przejazdu do Bułgarii, do położonej u stóp gór Piryn niewielkiej miejscowości Melnik. To stolica bułgarskiego regionu winiarskiego. Zobaczymy tu ciekawą architekturę i skosztujemy lokalnego wina. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
6 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku masywu górskiego Riła. To najwyżej wzniesiony masyw górski na Półwyspie Bałkańskim. Zmierzamy do leżącego na wysokości 1100 m n.p.m. Monastyru Rilskiego. Po zwiedzanie kompleksu klasztornego, który z łatwością wkomponowuje się w naturalne otoczenie, kontynuujemy przejazd w kierunku Sofii - bułgarskiej stolicy. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Sofii. Zobaczymy główne zabytki miasta: budynek Teatru Narodowego, Narodową Galerię Sztuki, Muzeum Archeologiczne, Pałac Prezydencki, Cerkiew Świętej Niedzieli. Przejazd w kierunku Serbii. Przyjazd do Niszu, trzeciego co do wielkości miasta w Serbii. Zobaczymy XVIII-wieczną, potężną Twierdzę i niezwykłą Wieżę Czaszek. Przejazd na nocleg i kolację do hotelu w rejon Golubaca.
8 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Djerdap, Żelaznej Bramy i Twierdzy Golubac. Piękno i dziką naturę przełomowego odcinka doliny Dunaju i krajobraz Karpat poznamy podczas rejsu statkiem. Następnie zwiedzimy strzegącą tego miejsca Twierdzę Golubac – ogromne, średniowieczne zamczysko. To tu, według legendy, poległ z rąk Turków rycerz Zawisza Czarny. Wyjazd w kierunku granicy serbsko – węgierskiej. Kolacja i nocleg na terenie Serbii.
9 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację. Przyjazd do Katowic w godzinach wieczornych.

Program fakultatywny

- wycieczka do PN Galiczica – ok. 50 EUR

Informacje dodatkowe

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Katowic. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
Przejazd: Katowice - Nowy Sad (ok. 870 km) - ok. 12 godz.
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 3800 km.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
WarszawaplaceAleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 1102:0000:50 [+1]200,00 zł
Łódźplaceul. Kątna 1, stacja paliw BP (przy zjeździe nr 22 z autostrady A1)03:4023:15150,00 zł
Piotrków Trybunalskiplaceul. Sikorskiego 52, stacja paliw Avia przy zjeździe do miasta z drogi krajowej nr 104:1022:30150,00 zł
Radomskoplaceul. Łódzka 2, PORT Radomsko - Stacja Paliw MOYA (parking przy Polisz Kebab)04:4021:45100,00 zł
Częstochowaplaceul. Drogowców 1, parking restauracji McDonald's przy stacji paliw Orlen (kierunek Warszawa)05:3021:15100,00 zł
Sosnowiecplaceul. Kresowa 2, obok stacji paliw Shell i restauracji McDonald's06:2020:1570,00 zł
Poznańplaceul. Dworcowa, parking przy Dworcu Letnim, na dojeździe do Dworca Głównego PKP00:3002:30 [+1]250,00 zł
LesznoplaceLasocice koło Leszna ul. Szkolna 1B, stacja paliw Shell parking przy McDonald's02:0001:15 [+1]230,00 zł
Wrocławplaceul. Sucha 1, Dworzec Autobusowy, poziom minus 2, stanowiska 1-303:3023:30200,00 zł
Opoleplaceul. Kowalczyków 56, Dworzec Autobusowy Sindbad Port, stanowiska nr A2, B2, C2, D205:0022:00100,00 zł
Gliwiceplaceul. Rybnicka 159, przy drodze krajowej nr 78, parking za stacją paliw Shell06:0021:0070,00 zł
Krakówplaceul. Reymonta 22, parking dla autokarów przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta)05:3021:30100,00 zł
Katowiceplaceul. Sądowa 5, Międzynarodowy Dworzec Autobusowy - Centrum Przesiadkowe Sądowa (miejsce spotkania przy wieży z napisem Katowice Centrum, obok stanowiska nr 8)07:0020:000,00 zł
Tychyplaceul. Generała de Gaulle'a 2, parking dla autokarów przy Stadionie Zimowym07:2019:400,00 zł
Bielsko-Białaplaceul. Warszawska 7, dolna płyta Dworca PKS08:0019:000,00 zł

Trasa