phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki objazdowe Litwa, Łotwa, Finlandia, Estonia

Nadbałtyckie białe noce

Kod: KLTD


3 599 zł
Promocja Słoneczna Promocja Podróże 2024
Cena katalogowa: 5 473 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 3 331 zł.


Trasa:
Kłajpeda, Ryga, Sigulda, Turaida, Helsinki, Tallin, Rundāle, Kowno

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, Tour Guide. Koszt - ok. 130 EUR.
- programu fakultatywnego.
- dodatkowych ubezpieczeń.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia - Nadbałtyckie białe noce
29.06 - 07.07.20249 dniod 3 599 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie:
8 noclegów w hotelach o standardzie **/***: 2 noclegi w Kłajpedzie lub okolicy, 2 noclegi w Rydze, 3 noclegi w Tallinnie, 1 nocleg w Kownie. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, w większości hoteli z TV.
Wyżywienie:
8 śniadań, 7 obiadokolacji.
Transport:
Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Mierzeja Kurońska - Kłajpeda - relaks w Nidzie - Góra Krzyży - Ryska starówka – Sigulda łotewska stolica sportów zimowych – Zamek w Turaidzie - wycieczka promowa do Helsinek lub wypoczynek w Tallinnie - barokowy pałac w Rundale - Kowno - dawna stolica Litwy

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przyjazd do Kłajpedy w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu przeprawa promowa na Mierzeję Kurońską. Zwiedzanie tego obiektu z listu UNESCO rozpoczniemy w kłajpedzkim Oceanarium, gdzie obejrzymy pokazy akrobatyczne delfinów. Mierzeja Kurońska słynie z wydm parabolicznych, na ich zboczach odwiedzimy Wzgórze Czarownic i Tańczący Las. Popołudniowy relaks w Nidzie, przy dobrej pogodzie plażowanie nad Zalewem Kurońskim. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie. Dzień rozpoczniemy spacerem po historycznym centrum Kłajpedy. Będziemy podziwiać otoczone nowożytnymi bastionami ruiny krzyżackiego zamku. Na Placu Teatralnym odwiedzimy Anusię z Tharau, a przy moście obrotowym Czarnego Ducha. Kolejnym przystankiem na Litwie będzie Góra Krzyży, miejsce odwiedzane licznie nie tylko przez pielgrzymów. Po przekroczeniu granicy udamy się na popołudniowy odpoczynek do najsłynniejszego łotewskiego kurortu Jurmali. Przyjazd do Rygi, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Rygi z przewodnikiem. Stare Miasto w Rydze wpisane jest na światową listę UNESCO. Zobaczymy Ryski Zamek (siedzibę prezydenta Łotwy), zespół średniowiecznych kamieniczek (tzw. „Trzej Bracia”), będących symbolem miasta. Następnie będziemy podziwiać gotycką katedrę św. Jakuba, Wielką i Małą Gildię oraz zrekonstruowane po zniszczeniach wojennych ratusz i dom Bractwa Czarnogłowych (znane w krajach nadbałtyckich elitarne stowarzyszenie nieżonatych kupców). Czas wolny. Popołudniowy objazd miasta: Central Tirgus, Ryskie Muzeum Motoryzacji, dzielnica secesyjna. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Gauja, gdzie odwiedzimy Siguldę – łotewską stolicę sportów zimowych oraz zwiedzimy Zamek Biskupów Ryskich w Turaidzie. Nie zabraknie pięknych panoram doliny rzeki Gauji. Popołudniowy przejazd do Tallinna – estońskiej stolicy, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
6 dzień:
Po śniadaniu wypoczynek w Tallinnie lub promowa wycieczka do Helsinek. W stolicy Finlandii odwiedzimy z przewodnikiem Plac Senacki z imponującą neoklasycystyczną zabudową z pierwszej połowy XIX w. Następnie zobaczymy Kauppatori – tradycyjny fiński targ, łączący się z główną aleją spacerową Esplanadi oraz Stockmann – największy dom towarowy w Skandynawii. Zobaczymy również gmach dworca kolejowego oraz parlament. Będziemy podziwiać wnętrza katedry Uspieńskiej, katedry luterańskiej oraz Temppeliaukio - kościoła wykutego w skale ze świetną akustyką wnętrza. Odpoczniemy w Parku Sibeliusa, przy dobrej pogodzie przewidziany jest również krótki pobyt na plaży. W trakcie zwiedzania dla chętnych obiad. Czas wolny. Przeprawa promowa do Tallinna. Powrót do hotelu, nocleg.
7 dzień:
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Tallinna. Spacer z przewodnikiem po Górnym i Dolnym Mieście. Zobaczymy gotycką katedrę Najświętszej Marii Panny, sobór Aleksandra Newskiego, kościół św. Olafa, którego ponad stumetrowa gotycka wieża należy do najwyższych budowli w Europie i na świecie. Następnie przejdziemy pod ratusz, basztę Megede i Kiek in de Kök, basztę Gruba Małgorzata oraz Bramę Morską. Udamy się także na platformy widokowe, skąd rozpościera się przepiękna panorama portu morskiego i dolnego miasta. Czas wolny. Popołudniowe objazdowe zwiedzanie miasta: Kadriorg (pałac i park cara Piotra I Wielkiego), Pirita (wioska olimpijska z 1980 r.), Teletorn (wieża telewizyjna z punktem widokowym). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
8 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd autokarem przez trzy republiki bałtyckie. Na Łotwie zatrzymamy się w Salaspilsie przy pomniku Bitwy pod Kircholmem w 1605 r. Następny przystanek to Rundale, gdzie znajduje się wspaniały barokowy pałac księcia Kurlandii i Semigalii - Ernsta Johanna Birona. Odrestaurowany pałac olśniewa swoim blaskiem. Po zwiedzeniu pałacu i parku udamy się w drogę do Kowna. Wieczorny przyjazd do przedwojennej stolicy Litwy, położonej u zbiegu Niemna i Wilii. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych późnowieczorne zwiedzanie Kowna.
9 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Polski w godzinach dopołudniowych.

Program fakultatywny

- wycieczka promem do Helsinek - ok. 95 EUR (grupa minimum 35 osób).
- obiad w Helsinkach (bufet) - ok. 20 EUR.

Informacje dodatkowe

Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia rejsu do Helsinek w dniu rezerwacji imprezy. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Warszawy. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podane są w rozkładzie jazdy. Przejazd: Warszawa - Kłajpeda (ok. 700 km) - ok. 9 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 2000 km.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
Wrocławplaceul. Sucha 1, Dworzec Autobusowy, poziom minus 2, stanowiska 1-303:3023:30250,00 zł
Opoleplaceul. Kowalczyków 56, Dworzec Autobusowy Sindbad Port, stanowiska nr A2, B2, C2, D205:0022:00250,00 zł
Gliwiceplaceul. Rybnicka 159, przy drodze krajowej nr 78, parking za stacją paliw Shell06:0021:00230,00 zł
Krakówplaceul. Reymonta 22, parking dla autokarów przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta)05:3021:30250,00 zł
Katowiceplaceul. Sądowa 5, Międzynarodowy Dworzec Autobusowy - Centrum Przesiadkowe Sądowa (miejsce spotkania przy wieży z napisem Katowice Centrum, obok stanowiska nr 8)07:0020:00230,00 zł
Sosnowiecplaceul. Kresowa 2, obok stacji paliw Shell i restauracji McDonald's07:1519:30230,00 zł
Częstochowaplaceul. Drogowców 1, parking restauracji McDonald's przy stacji paliw Orlen (kierunek Warszawa)08:1518:30200,00 zł
Radomskoplaceul. Łódzka 2, PORT Radomsko - Stacja Paliw MOYA (parking przy Polisz Kebab)09:0017:30200,00 zł
Piotrków Trybunalskiplaceul. Sikorskiego 52, stacja paliw Avia przy zjeździe do miasta z drogi krajowej nr 109:3016:30150,00 zł
Łódźplaceul. Kątna 1, stacja paliw BP (przy zjeździe nr 22 z autostrady A1)10:1515:30150,00 zł
Poznańplaceul. Dworcowa, parking przy Dworcu Letnim, na dojeździe do Dworca Głównego PKP07:3018:45250,00 zł
WarszawaplaceAleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 1112:0014:00100,00 zł

Trasa