phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki objazdowe Malta

Cuda Historii

Kod: PMTO


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Warszawa

3 149 zł

REZERWUJ

Trasa:
Valletta

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (wejścia do kontraketdry św. Jana w Valletta i do prehistorycznej świątyni megalitycznej Ggantija na Gozo), przewodnicy lokalni, transport, Koszt - ok. 185 EUR/os. Cena nie zawiera innych wejść wymienionych w programie jako dodatkowo płatne.
- programu fakultatywnego proponowanego na miejscu przez Pilota (m.in.: Rejs na Comino – ok 28 eur, Valletta Grand Harobour Boat Cruise – ok. 18 eur, )
- dopłaty do pok. 1-os - 500 PLN/pobyt
- dopłaty do obiadokolacji - 300 PLN/pobyt (dla chętnych)

UWAGA: na terytorium Malty będą wpuszczane tylko i wyłącznie osoby w pełni zaszczepione (tzn. zaszczepione 2 lub 3 dawkami, powyżej 14 dni od przyjęcia ostatniej dawki). Osoby takie muszą posiadać ważny certyfikat Covidowy.
Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 15 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 15 zł.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Malta i Gozo - Cuda Historii
18.06 - 25.06.20228 dniod 3 599 złRezerwuj
10.09 - 17.09.20228 dniod 3 599 złRezerwuj
24.09 - 01.10.20228 dniod 3 599 złRezerwuj
01.10 - 08.10.20228 dniod 3 149 złRezerwuj
08.10 - 15.10.20228 dniod 3 149 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelu o standardzie *** (miejscowość nadmorska). Funkcjonalnie wyposażone pokoje 1, 2, 3 osobowe z łazienkami i klimatyzacją (opcja dopłaty do pok. 1 osobowego - 500 PLN/pobyt).
Wyżywienie: 7 śniadań w formie bufetu (opcja dopłaty za obiadokolacje - 300 PLN/pobyt).
Transport: przelot samolotem na trasie WAW-Malta-WAW zgodnie z rozkładem lotów.
Zbiórka na Lotnisku Chopina na ok. 2,5 godz. przed odlotem. Transfer z lotniska do hotelu i na lotnisko autokarem lub minibusem.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka rezydenta.

Malta i Gozo - Cuda Historii Rajskie wyspy otoczone z każdej strony przez wody Morza Śródziemnego – miejsca na skraju Europy, które świetnie się sprawdzą na ciekawą wycieczkę połączoną z wymarzonym wypoczynkiem. Długa, interesująca historia, piękna pogoda, błękitna woda , moc tajemniczych zakątków to doskonały pomysł na spędzenie wakacji życia i zachłyśnięcie się klimatem jednego z najmniejszych państw Europy. Na wyspach nie brak starożytnych świątyń, grobowców, monumentalnych budowli i wzniosłych pałaców czy kościołów. Wspaniałe krajobrazy, strome zbocza klifów, śródziemnomorska roślinność, tworzą niezapomniane widoki. To tu archeolodzy odnaleźli jedne z najstarszych , megalitycznych świątyń, których powstanie datuje się na 3600-3200 r p.n.e. - Valletta - stolica Malty, w całości wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W 2018 została Europejską Stolicą Kultury. Na niewielkiej powierzchni znajduje się ponad 300 zabytków zachęcających do zwiedzania. Valletta to również wyśmienite jedzenie i wspaniała atmosfera. - Katedra św. Jana Chrzciciela - jedna z największych atrakcji Malty. Wybudowany w latach 1573-1577 kościół zakonu joannitów, skrywa barokowy przepych, niezliczoną ilość ornamentów i dzieł sztuki (m.in. obrazy Caravaggio) - Gozo - siostrzana wyspa Malty, sielska, cicha oaza spokoju. - Rabat (Gozo) - stolica wyspy, obecnie zwana Victorią na cześć królowej Victorii - Mdina - dawna stolica Malty, nosi miano Silent City (nagrywano tu filmy t.j. „Gra o Tron”, „Hrabia Monte Christo”) - Rabat (Malta) - miasteczka o arabskim charakterze z typową maltańską architekturą. - Klify Dingli - to niezwykle dziewiczy obszar, jeden z najbardziej niesamowitych zakątów na Malcie, nienaruszony turystyczną działalnością. Wyrastający z wody na ponad 200 metrów skalny ląd to zapierający dech w piersiach widok, który dostarcza niesamowitych wrażeń. - Marsaxlokk – to kolorowa rybacka wioska, w której raz w tygodniu odbywa się znany na całej wyspie targ - Blue Grotto – kompleks jaskiń, do którego można zaliczyć 7 skalnych zagłębień, powstałych wzdłuż linii wybrzeża. Woda w Błękitnej Grocie jest przezroczysta i w promieniach słońca mieni się odcieniami błękitu i turkusu tworząc magiczny spektakl światła i koloru.

1 dzień:
Spotkanie z przedstawicielem Almatur na lotnisku Chopina w Warszawie . Odprawa. Przelot na Maltę pod opieką pilota Almatur, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg
2 dzień:
Śniadanie, spotkanie z rezydentem i omówienie programu wycieczki.  Czas wolny na wypoczynek. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Nocleg
3 dzień:
Po śniadaniu przejazd do stolicy kraju – Valletty – wybudowanej i ufortyfikowanej przez Zakon Joannitów w 1571r. Zwiedzanie rozpoczniemy od głównej bramy prowadzącej do miasta, obok której znajduje się budynek maltańskiego Parlamentu. Stamtąd udamy się do Górnych Ogrodów (Upper Barracca Gardens) skąd rozciąga się przepiękna panorama na Wielki Port. Następnie przejdziemy malowniczymi uliczkami miasta, m.in. Merchant Street oraz Republik Street w stronę budynku Biblioteki oraz głównego placu miasta, przy którym znajduje się Pałac Wielkich Mistrzów.
Wejście do Konkatedry Św. Jana – miejsca pochówku kawalerów maltańskich i ich najważniejszego kościoła. W oratorium zobaczymy dwa słynne obrazy Caravaggia: „Ścięcie Św. Jana” oraz „Święty Hieronim”. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, czas wolny na wypoczynek. Nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd na wyspę Gozo, drugą co do wielkości wyspę w Archipelagu Maltańskim. Przeprawa promowa. Zwiedzanie wyspy rozpoczniemy od Dwejra Point, gdzie zobaczymy naturalne piękno Gozo, m.in. Fungus Rock oraz tzw. Wewnętrzne Morze.  Następnie zwiedzimy stolicę wyspy – Rabat – spacerując przez dawną, arabską część miasta. Odwiedzimy  Centrum Lokalnego Rękodzieła, gdzie zobaczymy lokalnie wytwarzane produkty.  Przejedziemy do tradycyjnej wioski rybackiej Xlendi, głównego portu Archipelagu Maltańskiego z czasów panowania Felicjan.. Powrót promem na Maltę , transfer do hotelu. Wejściae do prehistorycznej świątyni megalitycznej Ggantija wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Powrót do hotelu późnym popołudniem. Nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Mdinie – fortecy i dawnej stolicy Malty, która dziś nazywana jest często Cichym Miastem. Przejdziemy główną ulicą, przy której wybudowane zostały przepiękne barokowe pałace. Udamy się w stronę katedry, najważniejszego kościoła na Malcie. Wejdziemy na mury obronne, skąd roztacza się przepiękna panorama na znaczną część wyspy. Po wyjściu z Mdiny skierujemy się do Rabatu - miasteczka o arabskim charakterze z typową maltańską architekturą. Za dodatkową opłatą (6 EUR/os.) możliwość wejścia do Rzymskich Katakumb w Rabacie, miejsca gdzie za czasów rzymskich chowano zmarłych. Na zakończenie przejedziemy na klify Dingli –najwyżej położony punkt na Malce skąd roztacza się przepiękny widok.  Powrót do hotelu w godzinach  popołudniowych, czas wolny na wypoczynek. Nocleg.
6 dzień:
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Nocleg
7 dzień:
Po śniadaniu wycieczka na południową część wyspy do najstarszej maltańskiej wioski rybackiej Marsaxlokk. Weźmiemy udział w coniedzielnym targu z lokalnymi specjałami (m.in. sery, słodycze, chleb), jak również będziemy podziwiać tradycyjne, kolorowe, maltańskie łodzie zwane luzzu. Następnie przejedziemy na wybrzeże, w kierunku kompleksu jaskiń Blue Grotto - jednej z największych atrakcji turystycznych Malty. To naturalnie wyrzeźbione przez morskie fale jaskinie, z niezwykłą lazurową wodą. Za dodatkową opłatą (ok. 10 EUR/os.) rejs po jaskiniach (wyłącznie przy sprzyjających warunkach pogodowych). Powrót do hotelu wczesnym popołudniem, czas wolny na wypoczynek. Nocleg.
8 dzień:
Po śniadaniu (możliwe w formie pakietów) wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Przelot powrotny do Warszawy na lotnisko Chopina.

Program fakultatywny

Rejs na Comino – ok 28 eur

Valletta Grand Harobour Boat Cruise – ok. 18 eur

Informacje dodatkowe

Podana kwota na realizację program może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport.

Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/malta

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
Warszawaplaceul. Żwirki i Wigury 1, Lotnisko Chopina w Warszawie0,00 zł
Warszawaplaceul. Żwirki i Wigury 1, Lotnisko Chopina w Warszawie0,00 zł
Warszawaplaceul. Żwirki i Wigury 1, Lotnisko Chopina w Warszawie0,00 zł
Warszawaplaceul. Żwirki i Wigury 1, Lotnisko Chopina w Warszawie0,00 zł
Warszawaplaceul. Żwirki i Wigury 1, Lotnisko Chopina w Warszawie0,00 zł

Trasa