phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki objazdowe Niemcy

Herzlich willkommen

Kod: ODTBTrasa:
Berlin

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, transport komunikacją miejską, Tour Guide. Koszt ok. 70 EUR/os. Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych.  Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce, 
- programu fakultatywnego,
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł. 


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Niemcy - Herzlich willkommen
26.08 - 28.08.20223 dniod 1 499 złRezerwuj
28.10 - 30.10.20223 dniod 1 499 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie: 2 noclegi.
Wyżywienie: 2 śniadania w formie bufetu. *Możliwość dokupienia pakietu 2 obiadokolacji w cenie 50 EUR/os.
Transport: pociąg na trasie: Warszawa – Berlin - Warszawa (stacje pośrednie: Poznań i Świebodzin) oraz Kraków – Berlin – Kraków (stacje pośrednie: Katowice, Opole, Wrocław, Legnica)
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Brama Brandenburska - Reichstag - rejs po Szprewie - Wyspa Muzeów ze słynnym Muzeum Pergamońskim - Berlin dla koneserów–miasto kultury i sztuki

1 dzień:
Zbiórka na dworcu PKP, przejazd pociągiem do Berlina. Przejazd do hotelu, pozostawienie bagaży. Z hotelu przejazd tramwajem na Alexanderplatz – główny plac dawnego Berlina. Stamtąd najbardziej znaną aleją miasta Unter den Linden udamy się do Bramy Brandenburskiej i siedziby parlamentu niemieckiego - Reichstagu. Wejście na kopułę, skąd roztacza się wspaniały widok na centrum Berlina. Przejazd do serca zachodniej części Berlina - Europa Center. Tam zobaczymy zegar upływającego czasu, kościół Pamięci Cesarza Wilhelma - Gedächtniskirche. Spacerem po promenadzie Kurfürstendamm zakończymy zwiedzanie. Czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja*, nocleg.

2 dzień:
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie stolicy Niemiec: przejazd na Gendarmenmarkt – jeden z najładniejszych placów Berlina, przejście do Pomnika – mauzoleum Holocaustu, przejazd do dawnego posterunku granicznego między sektorem sowieckim a amerykańskim Check-point Charlie. Z nowoczesną architekturą Berlina zapoznamy się na Potsdamer Platz. Godzinna przejażdżka statkiem po Szprewie będzie znakomitą okazją do poznania Berlina z innej perspektywy, do zobaczenia Wyspy Muzeów, śmiałej architektonicznie dzielnicy rządowej wraz z siedzibą Kanclerza RFN, nowego dworca głównego oraz zabytkowych i nowych mostów łączących brzegi rzeki. Podziwiając klasycystyczny Berlin Hohenzollernów
m.in.: Nowy Odwach, budynek opery, katedrę św. Jadwigi dotrzemy do Nikolaiviertel. Dzielnica będąca kolebką stolicy Niemiec jest ulubionym miejscem spacerów berlińczyków i turystów. Stanowi reminiscencję świetności przedwojennego Berlina (dla chętnych wjazd na Wieżę Telewizyjną w Berlinie – ok. 25 EUR ). Powrót do hotelu na nocleg. Obiadokolacja*.

3 dzień:
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Wyspy Muzeów, światowego dziedzictwa kultury. W programie Muzeum Pergamońskie – najsłynniejsze i najchętniej odwiedzane muzeum Berlina, z babilońską Bramą Isztar, drogą procesyjną z Babilonu, bramą targową z Miletu oraz Muzeum Sztuki Islamskiej. Powrót do hotelu po bagaże, przejazd na dworzec. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach wieczornych.

Zakwaterowanie

2 noclegi w hotelu **/*** w okolicy Berlina. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Program fakultatywny

Wjazd na Wieżę Telewizyjną – ok. 25 EUR.

Informacje dodatkowe

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania Unijnego Certyfikatu Covid (do pobrania z Internetowego Konta Pacjenta) lub aktualnego testu. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w trakcie wyjazdu, ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami na naszej stronie internetowej.Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. Organizator będzie informował o szczegółowym rozkładzie jazdy pociągów przed wyjazdem.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
WarszawaplaceAleje Jerozolimskie 54, Stacja PKP Warszawa Centralna0,00 zł
Katowiceplaceplac Wilhelma Szewczyka, Stacja PKP Katowice0,00 zł
WarszawaplaceAleje Jerozolimskie 54, Stacja PKP Warszawa Centralna0,00 zł
Katowiceplaceplac Wilhelma Szewczyka, Stacja PKP Katowice0,00 zł

Trasa