phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki objazdowe Niemcy

Północne Niemcy

Kod: KDTN


2 999 zł
Promocja Słoneczna Promocja Podróże 2024
Cena katalogowa: 4 612 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 2 768 zł.


Trasa:
Berlin, Hamburg, Stralsund, Wismar, Greifswald

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, przejazdy komunikacją miejską, opłaty lokalne, rezerwacje dla grup, Tour Guide. Koszt - ok. 120 EUR.
- programu fakultatywnego.
- dodatkowych ubezpieczeń.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Niemcy - Północne Niemcy
10.08 - 16.08.20247 dniod 2 999 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie:
5 noclegów w hotelach o standardzie **/*** lub pensjonatach: 1 w okolicy Berlina, 2 w okolicy Rostocku, 2 w okolicy Hamburga. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, w większości hoteli z TV.
Wyżywienie:
5 śniadań, (*możliwość wykupienia 5 obiadokolacji w cenie ok. 150 EUR, płatne na miejscu).
Transport:
Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Malownicze krajobrazy Rugii - Berlin - stolica zjednoczonych Niemiec - Hamburg i Rostock - dumne miasta hanzeatyckie - Stralsund, Wismar i Greifswald - szlak gotyku ceglanego - Lubeka - miasto 7 wież i marcepana

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. W godzinach popołudniowych przyjazd do Berlina, gdzie zobaczymy m.in. pozostałości Muru Berlińskiego, Alexanderplatz ze słynną Wieżą Telewizyjną i neorenesansowym Czerwonym Ratuszem, położony na wyspie na Sprewie pałac królewski (odbudowany w 2020 roku), główną aleję Berlina - Unter den Linden, Reichstag – siedzibę parlamentu oraz Bramę Brandenburską – symbol miasta. Obiadokolacja*. Przejazd do hotelu w okolicy Berlina, zakwaterowanie, nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Meklemburgii- -Pomorza Przedniego. Krótki spacer po Greifswaldzie – miasteczku położonym na Szlaku Gotyku Ceglanego, w którym urodził się niemiecki artysta Caspar David Friedrich. Następnie przejazd do dzielnicy Wieck, gdzie zobaczymy znane „motywy malarskie” – ruiny klasztoru cystersów Eldena oraz drewniany most zwodzony. W godzinach popołudniowych zwiedzanie Stralsundu uznawanego za jedno z najpiękniejszych miast północnych Niemiec. Spacer po zabytkowej starówce (wpisanej na listę UNESCO), gdzie zobaczymy m.in. potężne, gotyckie kościoły, a także pozostałości średniowiecznych umocnień, ratusz, Kamienicę Wulflama, domy kupieckie i dzielnicę portową. Czas wolny. Obiadokolacja*. Przejazd do hotelu w okolicy Rostocku, zakwaterowanie, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu przejazd na największą wyspę Niemiec – Rugię. Odwiedzimy Park Narodowy Jasmund słynący z klifów kredowych, gdzie będziemy zachwycać się przepięknym widokiem na Morze Bałtyckie z wysokiej na 118 m skały Königsstuhl. Następnie przejazd na przylądek Kap Arkona – najdalej na północ wysunięty fragment wyspy. Spacer do starej wioski rybackiej Vitt, której białe domki pokryte strzechą tworzą wyjątkowy klimat. W godzinach popołudniowych przejazd do nadmorskiego kurortu Sellin, którego symbolami są urokliwe molo z romantyczną restauracją na wodzie oraz reprezentacyjna drewniana zabudowa z XIX wieku. Obiadokolacja*. Powrót do hotelu, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Rostocku, gdzie zwiedzimy kościół Mariacki z zegarem astronomicznym z XV wieku. Następnie udamy się do Wismaru – zabytkowego miasta portowego nad Bałtykiem, gdzie rozgrywa się część akcji filmu „Nosferatu – symfonia grozy” Friedricha Wilhelma Murnaua. Spacer po starówce (wpisanej na listę UNESCO), z gotyckimi kościołami, okazałym rynkiem z renesansową studnią „Wasserkunst”, historycznym portem oraz kamienicą „Stary Szwed”. Obiadokolacja*. Przejazd do hotelu w okolicy Hamburga, zakwaterowanie, nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu przejazd do przejazd do Lubeki nazwanej „królową Hanzy”, z którą związani byli trzej niemieccy nobliści – Tomasz Mann, Willy Brandt i Günter Grass. Będziemy mogli podziwiać wyjątkową, otoczoną wodą starówkę (wpisaną na listę UNESCO) ze średniowiecznymi zabudowaniami z cegły i wąskimi uliczkami. Zobaczymy m.in. Bramę Holsztyńską – symbol miasta, ratusz, szpital św. Ducha oraz gotyckie kościoły. Czas wolny. Możliwość skosztowania słynnych lubeckich marcepanów. W godzinach popołudniowych przejazd do Schwerinu – stolicy kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie. Spacer po historycznej starówce, której centralnym punktem jest zamek na wyspie. Obiadokolacja*. Powrót do hotelu, nocleg.
6 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Hamburga – jednego z największych portów handlowych świata. Udamy się na promenadę Alster, do Dzielnicy Spichlerzy – największego na świecie zabytkowego kompleksu magazynowego z najnowszym symbolem metropolii – nowoczesnym gmachem filharmonii nad Łabą, a następnie na Stare Miasto, gdzie zwiedzimy najpiękniejszy budynek sakralny miasta – kościół św. Michała. Czas wolny. W godzinach popołudniowych przejazd (komunikacją miejską) do urokliwego miasteczka Stade, które w czasach średniowiecza było jednym z najważniejszych ośrodków handlowych nad Dolną Łabą. Spacer po malowniczym porcie. Powrót do Hamburga. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.
7 dzień:
Powrót do kraju w godzinach przedpołudniowych.

Informacje dodatkowe

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Gliwic, Opola, Wrocławia. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy. Przejazd: Wrocław – Berlin (ok. 350 km) - ok. 4 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 2400 km.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
WarszawaplaceAleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 1102:0018:30200,00 zł
Łódźplaceul. Kątna 1, stacja paliw BP (przy zjeździe nr 22 z autostrady A1)03:4016:45150,00 zł
Piotrków Trybunalskiplaceul. Sikorskiego 52, stacja paliw Avia przy zjeździe do miasta z drogi krajowej nr 104:1016:00150,00 zł
Radomskoplaceul. Łódzka 2, PORT Radomsko - Stacja Paliw MOYA (parking przy Polisz Kebab)04:4015:30100,00 zł
Częstochowaplaceul. Drogowców 1, parking restauracji McDonald's przy stacji paliw Orlen (kierunek Warszawa)05:3015:00100,00 zł
Sosnowiecplaceul. Kresowa 2, obok stacji paliw Shell i restauracji McDonald's06:2014:0070,00 zł
Krakówplaceul. Reymonta 22, parking dla autokarów przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta)05:3015:00100,00 zł
Katowiceplaceul. Sądowa 5, Międzynarodowy Dworzec Autobusowy - Centrum Przesiadkowe Sądowa (miejsce spotkania przy wieży z napisem Katowice Centrum, obok stanowiska nr 8)07:0013:300,00 zł
Gliwiceplaceul. Rybnicka 159, przy drodze krajowej nr 78, parking za stacją paliw Shell07:4512:300,00 zł
Opoleplaceul. Kowalczyków 56, Dworzec Autobusowy Sindbad Port, stanowiska nr A2, B2, C2, D209:0011:300,00 zł
Poznańplaceul. Dworcowa, parking przy Dworcu Letnim, na dojeździe do Dworca Głównego PKP07:1513:30200,00 zł
LesznoplaceLasocice koło Leszna ul. Szkolna 1B, stacja paliw Shell parking przy McDonald's08:4511:45150,00 zł
Wrocławplaceul. Sucha 1, Dworzec Autobusowy, poziom minus 2, stanowiska 1-310:3010:000,00 zł

Trasa