phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki objazdowe Polska, Czechy

Bajkowa Opolszczyzna

Kod: KPTO


648 zł 486 zł

Promocja 25% Gorąca Promocja - Wycieczki

REZERWUJ

Trasa:
Góra Świętej Anny, Moszna, Prudnik, Złoty Stok, Paczków, Otmuchów, Nysa, Biskupia Kopa, Opole

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 150 zł.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Polska - Bajkowa Opolszczyzna
20.09 - 22.09.20193 dniPromocja 25% 648 zł 486 zł Rezerwuj

Zakwaterowanie:
2 noclegi w hotelu **/*** w okolicy Prudnika – pokoje 2, 3 os. z łazienkami.
Wyżywienie:
2 śniadania, możliwość wykupienia 2 obiadokolacji w cenie 60 zł za osobę.
Transport:
Autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Góra Św. Anny – Moszna – Prudnik – Złoty Stok – Paczków – Otmuchów – Nysa – Kopa Biskupia – Opole - Sanktuarium na Górze św. Anny - Moszna – najpiękniejszy zamek w Polsce - Kopalnia Złota w Złotym Stoku - Paczków – polskie Carcassonne - Panorama z Biskupiej Kopy - Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

1 dzień:
Wyjazd z poszczególnych miast według rozkładu jazdy. Przejazd na Górę św. Anny – bardzo popularne miejsce wśród pielgrzymów z kraju i nie tylko. Znajduje się tu niezwykle piękne sanktuarium ku czci św. Anny Samotrzeciej, której relikwie znajdują się w świątyni. Początki obiektu sakralnego sięgają XV wieku, zaś samego klasztoru - XVI wieku. Obok Sanktuarium na Górze Św. Anny zobaczymy ważną atrakcję pełną historii - pomnik Czynu Powstańczego i amfiteatr, który mógł pomieścić nawet 100 tys. osób. Następnie przejedziemy do Mosznej, gdzie znajduje się jeden z najbardziej znanych zabytków ziemi opolskiej - „bajkowy” zamek rodu Wincklerów z 99 wieżami, o którym krążą liczne legendy. Do zwiedzania udostępnione zostały dwie z największych pałacowych wież. Z ich szczytu rozpościera się wspaniały widok na otaczający park. Przejazd do Prudnika, gdzie poznamy historię tutejszego klasztoru franciszkanów, który był miejscem internowania prymasa Stefana Wyszyńskiego. Zwiedzimy Sanktuarium św. Józefa i pospacerujemy po prudnickim rynku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do kopalni złota mieszczącej się w niedalekiej miejscowości Złoty Stok, która posiada bogatą i ciekawą przeszłość. Zwiedzimy Kopalnię Złota ze zróżnicowanymi trasami – stare sztolnie i współczesne korytarze. W ramach kompleksu otwarto też Sztolnię Ochrową, która przez wiele lat była zalana i zapomniana, obecnie zachwyca nieziemską kolorystyką i piękną szatą naciekową. W dalszą drogę udamy się do Paczkowa - miasta nazywanego polskim Carcassonne, ze względu na zachowane do dziś średniowieczne mury miejskie wraz z wieżami bramnymi. Tuż za murami zachował się owiany licznymi legendami dom kata. Nad miastem góruje monumentalny kościół św. Jana Ewangelisty oraz renesansowa wieża ratusza, a okalające rynek kamieniczki reprezentują różne style - najstarsze pochodzą z ok. 1500 roku. Następnie przejazd do Otmuchowa. Przez stulecia było to ulubione miasto biskupów wrocławskich, którzy byli fundatorami zachowanego do dziś zamku z otaczającymi go murami (z wieży zamkowej podziwiać będziemy panoramę miasta oraz jezioro Otmuchowskie), kościoła św. Mikołaja i Franciszka Ksawerego czy ratusza. Następnie przejazd do Nysy, która była przez kilkaset lat stolicą Księstwa Biskupiego, a do dziś możemy podziwiać zachowany z tamtego okresu kościół św. Jakuba i św. Agnieszki, Ratusz Miejski czy dom Wagi Miejskiej. Pozostałościami dawnych murów miejskich są wieże Bramy Ziębickiej i Bramy Wrocławskiej. Ozdobą miasta jest barokowa fontanna Trytona wykuta ze śląskiego marmuru oraz piękna studnia z kunsztowną kutą kratą. Powrót do hotelu, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Jarnołtówka, miejscowości położonej w dolinie Złotego Potoku, która jest doskonałym miejscem wypadowym na najwyższy szczyt Gór Opawskich, jakim jest Biskupia Kopa. Dzięki łagodnemu wejściu żółtym szlakiem osiągniemy w niedługim czasie wysokość 889 m n.p.m. Na szczycie, po stronie czeskiej zobaczymy 18 metrową wieżę widokową, z której przy pięknej pogodzie możemy podziwiać wyjątkowe górskie krajobrazy: pasmo Jeseników z najwyższym szczytem Pradziadem, a także Beskidy, Śnieżkę i Nizinę Śląską. Następnie przejazd do Opola - stolicy polskiej piosenki. Zobaczymy najważniejsze zabytki miasta oraz zwiedzimy jedną z najlepszych atrakcji Opola - Muzeum Polskiej Piosenki, które na siedzibę wybrało budynek Amfiteatru Tysiąclecia. Funkcjonuje ono od 2016 r., a ekspozycja muzeum przedstawia w zarysie historię polskiej piosenki od lat 20-stych ubiegłego wieku do czasów współczesnych. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną.

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie
Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Katowic. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości podane są w rozkładzie jazdy.
Przejazd: Katowice – Góra Św. Anny 85 km.

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
WarszawaplaceAleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 1102:0023:50100,00 zł
Łódźplaceul. Kątna 1, stacja paliw BP (przy zjeździe nr 22 z autostrady A1)03:4022:1580,00 zł
Piotrków Trybunalskiplaceul. Sikorskiego 52, stacja paliw Huzar przy zjeździe do miasta z drogi krajowej nr 104:1021:3080,00 zł
Radomskoplaceul. Łódzka 2, PORT Radomsko - Stacja Paliw MOYA (parking przy Polisz Kebab)04:4020:4550,00 zł
Częstochowaplaceal. Wojska Polskiego 263, parking przy stacji paliw BP (kierunek Katowice)05:3020:1550,00 zł
Sosnowiecplaceul. Kresowa 2, obok stacji paliw Shell i restauracji McDonald's06:2019:1530,00 zł
Krakówplaceul. Reymonta 22, parking dla autokarów przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta)05:3020:3050,00 zł
Katowiceplaceul. Piotra Skargi 4, Dworzec Autobusowy07:0019:000,00 zł
Gliwiceplaceul. Rybnicka 159, przy drodze krajowej nr 78, parking za stacją paliw Shell07:4518:000,00 zł
Opoleplaceul. 1 Maja 41, parking na rogu ulic 1 Maja i Dubois (wjazd na parking od ul. 1 Maja)09:0017:000,00 zł