phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki objazdowe Polska

Śląsk - inny niż myślisz

Kod: KPTG


649 zł 499 zł

Last minute 23% Last Minute

REZERWUJ

Trasa:
Katowice, Pszczyna, Tychy, Tarnowskie Góry, Zabrze, Gliwice, Chorzów

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, tradycyjny śląski obiad, Tour Guide. Koszt – ok. 250 zł.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Polska - Śląsk - inny niż myślisz
13.09 - 15.09.20193 dniLast minute 23% 649 zł 499 zł Rezerwuj

Zakwaterowanie:
2 noclegi w hotelu o standardzie **/*** w Katowicach. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
2 śniadania, 1 regionalny obiad, możliwość wykupienia 2 obiadokolacji w cenie 60 zł za osobę.
Transport:
Autokar turystyczny lub mikrobus.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Katowice – Pszczyna – Tychy – Tarnowskie Góry – Zabrze – Gliwice – Chorzów - Zamek Książąt Pszczyńskich - Tyskie Browarium - Zabytkowa Kopalnia Srebra w - Tarnowskich Górach - Kopalnia Guido w Zabrzu - Spodek i Strefa Kultury w Katowicach - Unikatowy Nikiszowiec

1 dzień:
Wyjazd z poszczególnych miast według rozkładu jazdy. Przejazd do Pszczyny – Perły Górnego Śląska i krótki spacer po pszczyńskim rynku, jednym z największych i najpiękniejszych w południowej Polsce. Otaczają go starannie odrestaurowane kamieniczki z XVIII i XIX wieku. Udamy się na zwiedzanie Zamku Książąt Pszczyńskich – wspaniałej rezydencji magnackiej, w której podziwiać można oryginalne, bogato wyposażone wnętrza. Wokół zamku rozciąga się malowniczy park, w którym podczas spaceru będziemy mogli podziwiać urokliwe budowle, takie jak brama chińska, pawilon herbaciany czy romantyczne mosty. Następnie przejdziemy do Zagrody Żubrów i poznamy zwyczaje nie tylko największego ssaka w Europie, ale przyjrzymy się także innym zwierzętom zamieszkującym tereny południowej Polski: muflonom, sarnom czy danielom. Czas wolny, po którym przejedziemy do Tychów na spotkanie ze światem piwa - Tyskimi Browarami Książęcymi. Browarium to miejsce, w którym piwo waży się od blisko 400 lat. To perła architektury i jednocześnie nowoczesny zakład produkcyjny. Poznamy proces produkcji piwa i będziemy degustować świeży produkt*. W godzinach wieczornych przejazd do Katowic, zakwaterowanie w hotelu. Po krótkim odpoczynku udamy się na wieczorny spacer ulicami centrum miasta i na taras widokowy obok „Spodka”. Powrót do hotelu, nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu wyruszymy Szlakiem Zabytków Techniki na spotkanie z obiektami przemysłowymi, związanymi z tradycją górniczą. Będą to nie tylko muzea czy skanseny, ale także zamieszkałe kolonie robotnicze i nadal działające zakłady pracy. Odwiedzimy Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Muzeum Górnictwa, po czym pobierzemy kaski i zjedziemy na głębokość 40,5 m. Tu rozpoczniemy niezwykłą podróż przez podziemia wpisane w lipcu 2017 roku na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Szlak dla turystów liczy 1740 m, a jedną z największych atrakcji trasy jest przepływ łodziami między dwoma przystaniami. Zobaczymy również centrum Tarnowskich Gór - uroczego, historycznego miasta. Stamtąd przejedziemy do perły śląskiego Szlaku Zabytków Techniki - Zabytkowej Kopalni Guido w Zabrzu. Na własne oczy przekonamy się, jak wygląda górnicza szychta, w jakich warunkach wydobywa się węgiel oraz co matka natura potrafi zrobić z kopalnianym chodnikiem, który nie jest zabezpieczony obudową górniczą. Zjedziemy szolą na głębokość 320 metrów i przemierzymy pieszo najgłębiej położoną trasę turystyczną w kopalni węgla kamiennego w Europie. Będziemy mieli okazję dotknąć węgla, wejść do miejsc skąd był wydobywany i podziwiać pracę kombajnów górniczych. Po emocjach związanych z poznawaniem górniczego fachu wyruszymy do Gliwic. Czas wolny spędzimy na gliwickim rynku, który do dzisiejszego dnia zachował znamiona średniowiecznej zabudowy, czyli niemal kwadratowy kształt, uliczki odchodzące ze wszystkich naroży oraz centralnie usytuowany ratusz z XV wieku. Przejedziemy zobaczyć radiostację gliwicką – drewnianą wieżę nadawczą, której wysokość 111 m daje jej status najwyższej istniejącej, zbudowanej w całości z drewna konstrukcji w Europie oraz najwyższej drewnianej wieży nadawczej na świecie. Po trudach zwiedzania wrócimy do hotelu na zasłużony wypoczynek. Nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu wyruszymy na piesze zwiedzanie śródmieścia Katowic - stolicy Górnego Śląska. Spacer rozpoczniemy na katowickim rynku, głównym placu śródmieścia, przy którym znajduje się m.in. neoklasycystyczny budynek Teatru Śląskiego - największa scena teatralna w województwie śląskim i wiele zabytkowych kamienic mieszkalnych z końca XIX wieku. Później odkryjemy słynną halę widowiskowo- sportową, która z zewnątrz kształtem przypomina UFO i nazywana jest „Spodkiem”, Pomnik Powstańców Śląskich – ponoć najcięższy pomnik w Polsce. Tuż obok, na terenach poprzemysłowych, należących niegdyś do Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice”, powstało nowoczesne centrum kulturalne, z Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz budynkiem NOSPR-u. Znajduje się tu również kompleks gmachów nowego Muzeum Śląskiego z wieżą wyciągową. Podczas dalszego zwiedzania zobaczymy m.in. neogotycki Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny – popularnie nazywany Mariackim, Katedrę Chrystusa Króla z ołtarzem z bryły węgla i Plac Sejmu Śląskiego z Urzędem Wojewódzkim, który w latach 30-tych XX wieku był największym budynkiem w Polsce. Następnie udamy się do Parku Śląskiego, jednego z największych parków miejskich w Europie. Przejedziemy się „Elką” – słynną kolejką linową - w kierunku Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Spacerując po parku będziemy podziwiać Rosarium, którego specyficzny klimat tworzą urokliwe oczka wodne z klombami nenufarów i sadzawkami, poznamy legendę o Karolince i Karliku. Następnie przejedziemy do dzielnicy Nikiszowiec i zwiedzimy osiedle robotnicze, którego wyjątkowa architektura była wykorzystywana w kilku filmach fabularnych Kazimierza Kutza. Nikiszowiec jest unikatowym na skalę europejską zespołem przestrzennym wybudowanym w pierwszej dekadzie XX wieku dla robotników pobliskiej kopalni i zachowane jest do dnia dzisiejszego w niezmienionym układzie urbanistycznym. Na pożegnanie udamy się na „śląski łobiod”: gumiklyjzy, polano zołzom rolada i modro kapusta (kluski śląskie, rolada i czerwona kapusta). Chwila czasu wolnego, a następnie wyjazd w drogę powrotną.

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
W zwiedzaniu Browarium w Tychach mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie.
Zabytkowa Kopania Srebra:
- W podziemiach przez cały rok panuje stała temperatura ok. 10 C.
- Zalecamy ciepłe okrycia i wygodne obuwie na płaskiej podeszwie.

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
WarszawaplaceAleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 1102:0023:50100,00 zł
Łódźplaceul. Kątna 1, stacja paliw BP (przy zjeździe nr 22 z autostrady A1)03:4022:1580,00 zł
Piotrków Trybunalskiplaceul. Sikorskiego 52, stacja paliw Huzar przy zjeździe do miasta z drogi krajowej nr 104:1021:3080,00 zł
Radomskoplaceul. Łódzka 2, PORT Radomsko - Stacja Paliw MOYA (parking przy Polisz Kebab)04:4020:4550,00 zł
Częstochowaplaceal. Wojska Polskiego 263, parking przy stacji paliw BP (kierunek Katowice)05:3020:1550,00 zł
Sosnowiecplaceul. Kresowa 2, obok stacji paliw Shell i restauracji McDonald's06:2019:1530,00 zł
Poznańplaceul. Dworcowa, parking przy Dworcu Letnim, na dojeździe do Dworca Głównego PKP00:1501:30 [+1]150,00 zł
Lesznoplaceul. Zygmunta Starego 1, parking przy Hali Trapez (na końcu ul. Zygmunta Starego)01:4500:15 [+1]130,00 zł
Wrocławplaceul. Sucha 1, Dworzec Autobusowy, poziom minus 2, stanowiska odjazdowe 10,1103:3022:30100,00 zł
Opoleplaceul. 1 Maja 41, parking na rogu ulic 1 Maja i Dubois (wjazd na parking od ul. 1 Maja)05:0021:0050,00 zł
Gliwiceplaceul. Rybnicka 159, przy drodze krajowej nr 78, parking za stacją paliw Shell06:0020:0030,00 zł
Krakówul. Reymonta 22, parking dla autokarów, przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta)05:3020:3050,00 zł
Katowiceplaceul. Piotra Skargi 4, Dworzec Autobusowy07:0019:000,00 zł