phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki objazdowe Polska

Zasmakuj Kujaw - Niech Cię Zakole - kujawski szlak kulinarny

Kod: OPST


Miejsce wyjazdu:
Dojazd własny

2 129 zł 1 541 zł

Wiosenna Promocja

REZERWUJ

Trasa:
Toruń, Wielka Nieszawka, Chełmno, Ostromecko, Bydgoszcz

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena podstawowa nie obejmuje:
- obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 4 zł,
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne. Koszt – ok. 120 zł. Pilot rozlicza się z uczestnikami z kosztów programowych. Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce.
- obowiązkowej dopłaty za Pakiet Smakosza - 450 zł,
- dojazdu do Warszawy,
- dodatkowych ubezpieczeń.

Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.

Stawki za dodatkowe ubezpieczenie:

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną – 4,4% ceny imprezy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 6,4% ceny imprezy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną – 2,4% ceny imprezy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 3,4% ceny imprezy

Ogólne warunki ubezpieczenia. https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Polska - Zasmakuj Kujaw - Niech Cię Zakole - kujawski szlak kulinarny
16.06 - 18.06.20233 dniod 1 541 złRezerwuj
08.09 - 10.09.20233 dniod 1 541 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie: 2 noclegi w pensjonatach/ hotelach (1 w Toruniu lub okolicach, 1 w okolicach Chełmna/Bydgoszczy). Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami. W niektórych terminach możliwa jest zmiana organizacji noclegów i związanej z tym kolejności zwiedzania.
Wyżywienie: 2 śniadania. *Obowiązkowa dopłata za Pakiet Smakosza: 2 regionalne obiadokolacje, (1 z dań rybnych i 1 w formie biesiady z degustacją lokalnych trunków), piknik „Niech Cię Zakole”, degustacja pierników, degustacja domowych słodyczy i przetworów oraz lokalnych win i serów, przerwa na kawę z napoleonką i tzw. gościniec, czyli lunch box na drogę: 450 zł.
Transport: do i z Warszawy dojazd własny.
Realizacja programu komfortowym mikrobusem z klimatyzacją.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Regionalne potrawy i produkty Zakola Dolnej Wisły - Piernikowy Toruń - Nadwiślańskie wina i inne trunki - Chełmno–miasto miłości - Biesiada z pokazem kulinarnym - Pałac w Ostromecku - Bydgoszcz

1 dzień:
Spotkanie z pilotem na dworcu PKP Warszawa Centralna w Hali, przy Punkcie Informacji o godzinie 10.00. Przejazd mikrobusem do zakątka, gdzie wstęga Wisły - tu najszersza w swym biegu - omywa Ziemię Dobrzyńską przed spiętrzeniem na włocławskiej tamie. W tym urokliwym miejscu - Piknik Kuchni Objazdowej* „Niech Cię Zakole”, w ramach którego będzie możliwość skosztowania potrawy jednogarnkowej, maczanki ze swojskiego oleju rzepakowego oraz lokalnych przekąsek. Dojazd do Starego Miasta w Toruniu. Zapoznanie od kuchni z kulinarnym symbolem Torunia - warsztaty piernikarskie z degustacją*. Spacer po mieście z przewodnikiem, Kopernikiem lub Krzyżakiem: brama Starotoruńska, kościół Mariacki, Rynek Staromiejski, Dom Kopernika (zewnątrz), Krzywa Wieża, Spichrze ul. Piekary, średniowieczne mury i bramy, Droga Królewska, katedra Świętojańska, dawne kolegium jezuickie, zamek krzyżacki (zewnątrz). Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja*. Nocleg.

2 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Wielkiej Nieszawki. Zwiedzanie parku Olenderskiego, który jest jedynym, jak do tej pory, muzeum na wolnym powietrzu poświęconym budownictwu kolonizacyjnemu związanemu z osadnictwem olenderskim. Odtwarza krajobraz kulturowy nadwiślańskiej wsi z przełomu XIX i XX w. Przejazd Doliną Dolnej Wisły, gdzie corocznie w pierwszy weekend września odbywa się Święto Śliwki, gromadzące 300 wystawców produktów regionalnych oraz ok. 40 tys. odwiedzających. Dojazd na słodki postój do Spiżarni Mennonickiej, wypełnionej domowej roboty konfiturami, krówkami i innymi przetworami (degustacja*). Spiżarnia mieści się w nadwiślańskiej chacie z 1800 r. Następnie przejazd do lokalnej winnicy, położonej w Zakolu Dolnej Wisły. Zwiedzanie z degustacją win i serów*. Przejazd w stronę Chełmna. Krótka wizyta z rzutem oka na najpiękniejszy widok na Świecie, czyli miejscowość o tej nazwie z zamkiem krzyżackim. Poznawanie Chełmna z przewodnikiem, który przedstawi historię miasta, zawdzięczającego swoje najcenniejsze dziedzictwo Krzyżakom. Wyjaśni, dlaczego Chełmno miało zostać stolicą państwa krzyżackiego, opowie o znaczeniu pręta chełmińskiego, fenomenie i roli prawa chełmińskiego, skąd wzięły się w Chełmnie relikwie św. Walentego i czy Chełmno to faktycznie miasto zakochanych. Regionalna biesiada Wiślan - LuBoŻerców z pokazem kulinarnym Piotra Lenarta „Naucz się Waćpanie, co zrobić z baranem” lub „Zdrowo, choć wieprzowo: z rodzimej rasy – degustacja smażonki i wykonanie białej kiełbasy” lub „W jeden kwadrans gęś na stole – frywolny rozbiór gęsi z wykonaniem gęsiego tatara – okrasy i przyprawianiem czerniny”; posiłek w formie bufetu złożonego z potraw z przynajmniej dwóch rodzajów ww. mięsa oraz wraz z degustacją trunków*. Nocleg.

3 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Ostromecka, zwiedzanie kompleksu pałacowego z kolekcją zabytkowych fortepianów. W pałacu gościł niegdyś Fryderyk Wilhelm III, a w pobliżu przeprawiał się przez Wisłę sam Napoleon. Przerwa na kawę z napoleonką*. Przejazd na krótkie zwiedzanie stolicy regionu – Bydgoszczy: budynek Opery, Bydgoska Wenecja - Wyspa Młyńska, Stary Rynek. Lunch* w formie gościńca na drogę z lokalnymi smakołykami. Powrót na godzinę 17.00 do Warszawy na Dworzec Centralny.

Informacje dodatkowe

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Przejazd Warszawa - Toruń (ok. 230 km) – ok. 3 godziny.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
Dojazd własnyAdres obiektu automatycznie pobierany z imprezy0,00 zł
Dojazd własnyAdres obiektu automatycznie pobierany z imprezy0,00 zł

Trasa