phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki objazdowe Polska

Zasmakuj Kujaw - Niech Cię Zakole - kujawski szlak kulinarny

Kod: OPST


Miejsce wyjazdu:
Dojazd własny
1 379 zł
Promocja Słoneczna Promocja
Cena katalogowa: 1 917 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 1 379 zł.


Trasa:
Toruń, Chełmno, Grudziądz, Ostromecko, Bydgoszcz

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, rejs Wisłą do skansenu, opłaty lokalne. Koszt – ok. 150 zł/os., Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników, 
- programu fakultatywnego, 
- obowiązkowej dopłaty za Pakiet Smakosza - 380 zł/os., 
- dojazdu do Warszawy.
- dodatkowych ubezpieczeń. Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty. Ogólne warunki ubezpieczenia. https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Polska - Zasmakuj Kujaw - Niech Cię Zakole - kujawski szlak kulinarny
26.07 - 28.07.20243 dniod 1 379 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie: 2 noclegi.
Wyżywienie: 2 śniadania. *Obowiązkowa dopłata za Pakiet Smakosza: 2 regionalne obiadokolacje (1 w formie biesiady), piknik „Niech Cię Zakole” w skansenie, degustacja pierników, degustacja domowych słodyczy i przetworów oraz lokalnych win i serów: 350 zł.
Transport: do i z Warszawy dojazd własny. Realizacja programu komfortowym busem/autokarem z klimatyzacją.
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 4 PLN.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Piernikowy Toruń - Nadwiślańskie wina - Regionalne potrawy i produkty Zakola Dolnej Wisły - Chełmno - miasto miłości - Grudziądz - Bydgoski Wilanów-Ostromecko - Bydgoszcz

1 dzień:
Spotkanie z pilotem na dworcu PKP Warszawa Centralna w Hali, przy Punkcie Informacji o godzinie 10.00. Przejazd mikrobusem do zakątka, gdzie wstęga Wisły - tu najszersza w swym biegu – omywa Ziemię Dobrzyńską przed spiętrzeniem na włocławskiej tamie. Przejazd do Wielkiej Nieszawki. Zwiedzanie parku Olenderskiego, który jest jedynym, jak do tej pory, muzeum na wolnym powietrzu poświęconym budownictwu kolonizacyjnemu związanemu z osadnictwem olenderskim. Odtwarza krajobraz kulturowy nadwiślańskiej wsi z przełomu XIX i XX w. Rejs Wisłą do Starego Miasta w Toruniu. Zapoznanie od kuchni z kulinarnym symbolem Torunia - warsztaty piernikarskie z degustacją*. Spacer po mieście: brama Starotoruńska, kościół Mariacki, Rynek Staromiejski, Dom Kopernika (zewnątrz), Krzywa Wieża, Spichrze ul. Piekary, średniowieczne mury i bramy, Droga Królewska, katedra Świętojańska, dawne kolegium jezuickie, zamek krzyżacki (zewnątrz). Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
2 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Chełmna. Poznawanie historii miasta zakochanych, zawdzięczającego swoje najcenniejsze dziedzictwo Krzyżakom. Dowiemy się dlaczego Chełmno miało zostać stolicą państwa krzyżackiego, o znaczeniu pręta chełmińskiego, fenomenie i roli prawa chełmińskiego, skąd wzięły się w Chełmnie relikwie św. Walentego. Przejazd do malowniczo położonego nad Wisłą – Grudziądza. Spacer po starówce, wizyta w spichlerzach, które mieszczą Muzeum Handlu Wiślanego „Flis”. Dojazd na słodki postój do Spiżarni Mennonickiej, wypełnionej domowej roboty konfiturami, krówkami i innymi przetworami (degustacja*). Spiżarnia mieści się w nadwiślańskiej chacie z 1800 r. Następnie przejazd do lokalnej winnicy, położonej w Zakolu Dolnej Wisły. Zwiedzanie z degustacją win i serów*. Przejazd do Ostromecka, do bydgoskiego Wilanowa - kompleksu pałacowego z kolekcją zabytkowych fortepianów. W pałacu gościł niegdyś Fryderyk Wilhelm III, a w pobliżu przeprawiał się przez Wisłę sam Napoleon. Regionalna biesiada Wiślan - LuBoŻerców z pokazem kulinarnym Piotra Lenarta „Naucz się Waćpanie, co zrobić z baranem” lub „Zdrowo, choć wieprzowo: z rodzimej rasy – degustacja smażonki i wykonanie białej kiełbasy” lub „W jeden kwadrans gęś na stole – frywolny rozbiór gęsi z wykonaniem gęsiego tatara – okrasy i przyprawianiem czerniny” lub inna z oferty szlaku „Niech Cię Zakole”. Posiłek w formie bufetu złożonego z potraw z przynajmniej dwóch rodzajów ww. mięsa wraz z degustacją trunków*. Nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie stolicy regionu – Bydgoszczy: budynek Opery Nova, Bydgoska Wenecja, Wyspa Młyńska z odnowionymi Młynami Rothera – panorama miasta z tarasu, Barka Lemara, Stary Rynek, Katedra św. Marcina i Mikołaja. Czas wolny. Fakultatywnie przepłynięcie tramwajem wodnym po Brdzie (ok. 25 zł/os.) Powrót na godzinę 17.00 do Warszawy na Dworzec Centralny.

Zakwaterowanie

W pensjonatach/hotelach (1 w Toruniu lub okolicach, 1 w okolicach Bydgoszczy). Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami. W niektórych terminach możliwa jest zmiana organizacji noclegów i związanej z tym kolejności zwiedzania.

Program fakultatywny

- rejs tramwajem wodnym w Bydgoszczy ok. 25 zł.

Informacje dodatkowe

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Przejazd Warszawa - Toruń (ok. 230 km) – ok. 3 godziny.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
Dojazd własnyAdres obiektu automatycznie pobierany z imprezy0,00 zł

Trasa