phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki objazdowe Portugalia

Długi weekend w Lizbonie

Kod: PPTL


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Warszawa

6 499 zł 4 224 zł

Druga szansa

REZERWUJ

Trasa:
Lizbona, Sintra, Cascais

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena nie obejmuje:

- obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - w sumie 20 zł (pobierane są przy rezerwacji);
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, rezerwacje dla grup, wynajem autobusu na wycieczkę po okolicy, bilety komunikacji miejskiej. Koszt ok. 140 EUR.
- programu fakultatywnego
Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce.
Dopłata do pokoju 1-osobowego: 500 zł


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Portugalia - Długi weekend w Lizbonie
12.08 - 15.08.20234 dniod 4 224 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu *** w pobliżu ścisłego centrum Lizbony; pokoje 2-os. z łazienkami. Pokoje 3-os. tylko na potwierdzenie.

Wyżywienie: 3 śniadania w formie bufetu. W trakcie zwiedzania pilot zaproponuje miejsca na obiadokolacje.

Transport: Rejsowy samolot na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa. Godziny przelotów będą dostępne najpóźniej ok. miesiąca przed wylotem. Transfery z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko minibusem lub komunikacją publiczną. Zbiórka na 2 godz. przed wylotem, w hali odlotów między sektorami D i E, przy tablicy „meeting point”.

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.

Opieka pilota.
 

Lizbona - Sintra - Przylądek Roca - Cascais - Estoril

1 dzień:
Wylot z Warszawy. Grupa PPTL0608: Po przylocie przejazd do hotelu w Lizbonie w pobliżu ścisłego centrum, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku wyjście do miasta na wieczorny spacer. Rozpoczniemy od eleganckiej Avenida de Liberdade, alei nazywanej „lizbońską Champs Elisees”. Prowadzi ona do dzielnicy Baixa, regularnie zabudowanej późnobarokowymi kamienicami po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło miasto w 1755 roku. Centralnym placem jest Rossio, z którego wybiega m.in. Rua Augusta - główny deptak handlowy, prowadzący do łuku i nadmorskiego placu - Praca de Comercio. Grupa PPTL0812 - przylot późnym wieczorem i nocleg. Wyżej opisany spacer (skrócony) innego dnia.
2 dzień:
Po śniadaniu, kolejną wizytę rozpoczniemy od dawnej, portowej dzielnicy Belem. To stąd wyruszali odkrywcy mórz i lądów tacy, jak Henryk Żeglarz czy Vasco da Gama. Grobowiec odkrywcy morskiej drogi do Indii znajduje się w Klasztorze Hieronimitów, wpisanym na listę UNESCO arcydziele portugalskiego gotyku, w którym można znaleźć detale nie spotykane poza Portugalią. W jego skład wchodzi monumentalna bazylika i zabudowania klasztorne z pięknym dziedzińcem. Będąc w dzielnicy nie sposób ominąć XVI-wiecznej, wybudowanej w stylu manuelińskim Wieży Belem, części dawnej twierdzy, chroniącej ujęcie Tagu przed intruzami, a także wielkiego Pomnika Odkrywców. Będzie czas na wypróbowanie miejscowego przysmaku, Pasteis de Belem. Pora na przejazd do centrum. Oczywiście, najlepiej żółtym, lizbońskim tramwajem, jednym z symboli miasta. Zajedziemy nim do najstarszej części miasta: Alfamy, w której zachowała się zabudowa sprzed trzęsienia ziemi. Wjedziemy na widokowe wzgórze zwane Miradouro de Graca, z którego rozciąga się wspaniała panorama dzielnic miasta i pobliskich pozostałości Zamku św. Jerzego. Pnąc się malowniczymi uliczkami, zwiedzimy po drodze gotycką katedrę. Zobaczymy też Klasztor św. Wincentego, położony również na wzgórzu, stanowiącym wspaniały punkt widokowy. Przejdziemy przez Baixię do miejskiej windy Santa Justa, zbudowaną w 1902 roku. Wwozi ona pasażerów do Chiado - dzielnicy artystycznej bohemy, pełnej galerii, pracowni rzemiosła artystycznego i modnych kawiarni. Barokowa i klasycystyczna zabudowa powstała również po trzęsieniu ziemi, ale - w porównaniu z Baixą – jest bardziej malownicza. Sąsiaduje z nią Bairro Alto, w nocy miejsce rozrywki dla tysięcy ludzi, bawiącymi się na ulicach. Czas na spacer, wizytę w kawiarni lub barze, ewentualnie zakupy. Powrót do hotelu.
3 dzień:
Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę wokół Lizbony wynajętym minibusem. Odwiedzimy Sintrę, malowniczo położone, wśród wzgórz i lasów miasteczko w pobliżu Przylądka Roca. Do najsłynniejszych spośród licznych zabytków Sintry należą: Pałac Narodowy, dawniej jedna z siedzib portugalskich królów, w stylu gotycko-renesansowym i manuelińskim (zwiedzanie wnętrz z audioguidem); Pałac Pena - romantyczny zamek, przebudowany w XIX wieku ze średniowiecznej rezydencji (z zewnątrz). Zobaczymy też kamienny, częściowo w ruinie Zamek Maurów na najwyższym wzgórzu, malownicze parki i pałace. Następnie odwiedzimy Cabo da Roca nad Atlantykiem, najdalej na zachód wysunięty punkt Europy z latarnią morską na wysokim, 140-metrowym klifie. Przejazd do Cascais, dawnej osady rybackiej, dziś znanego, prestiżowego kurortu nad oceanem i ujścia Tagu. Na przełomie XIX i XX wieku było miejscem rezydencji letniej portugalskich królów, a w czasie II Wojny Światowej, przebywali tu monarchowie m.in. Włoch i Bułgarii. Miejscowość pełna jest willi i parków, podobnie jak sąsiednie Powrót do Lizbony. Wieczorem, dla chętnych pokaz Fado. Cena w zależności od wariantu 40-50 EUR.
4 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Powrót do Warszawy.

Program fakultatywny

Wieczór z muzyką Fado z kolacją lub bez - ok. 60 EUR.

Informacje dodatkowe

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane na całą grupę (np. za lokalnych przewodników, wjazdy do miast, itd.) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona).

Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/portugalia Ze względu na aktualną sytuację ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony. Przed wyjazdem prosimy o śledzenie na bieżąco informacji zamieszczanych na naszej stronie.

 

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
Warszawaplaceul. Żwirki i Wigury 1, Lotnisko Chopina w Warszawie0,00 zł

Trasa