phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki objazdowe Turcja, Ukraina

Dwa kroki na Wschód

Kod: KTTU


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Warszawa

3 712 zł

REZERWUJ

Trasa:
Stambuł, Polonezkoy, Kijów

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy :przewodnicy lokalni, opłaty rezerwacyjne, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdy komunikacją miejską, zwyczajowe napiwki. Koszt - ok. 120 EUR.
- programu fakultatywnego.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Ukraina, Turcja - Dwa kroki na Wschód
07.09 - 10.09.20204 dniod 3 712 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie:
3 noclegi w hotelu o standardzie***w centrum Stambułu. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
Zgodnie z programem: codziennie śniadania, obiad w Kijowie, 2 obiadokolacje Stambule.
Transport:
Przeloty samolotami rejsowymi na trasie Warszawa-Kijów-Stambuł. Godziny przelotów będą dostępne najpóźniej 2 tygodnie przed terminem wyjazdu. Zbiórka dwie godziny przed wylotem na lotnisku Warszawa - Okęcie w hali odlotów, pomiędzy sektorami D i E, przy tabliczce „meeting point”. Przejazdy i transfery busami, a w Stambule również komunikacją miejską.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Kijów - stolica Ukrainy - Pałace Stambułu - Błękitny Meczet i Hagia Sofia - Rejs po Bosforze - Wielki Bazar - Polonezkoy - polska wioska w Turcji

1 dzień:
Spotkanie z pilotem na lotnisku Okęcie dwie godziny przed wylotem. Wylot z Warszawy do Kijowa we wczesnych godzinach rannych. Po wylądowaniu w Kijowie zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Przejedziemy głównymi ulicami miasta i zobaczymy gmach Opery i dawną bramę miejską – Złote Wrota. Zatrzymamy się przy pomniku Matki Ojczyzny, skąd nad Dnieprem. Niezapomnianym przeżyciem będzie wizyta w Ławrze Peczerskiej, wpisanej na listę UNESCO. To największy kompleks klasztorny na Ukrainie, nazywany „matką monasterów”, który jest kolebką prawosławia i świętym miejscem dla wiernych. Następnie spacer po głównej ulicy miasta Kreszczatiku. Zobaczymy również jedną z najstarszych świątyń miasta, słynny Sobór Sofijski, również wpisany na listę UNESCO. W trakcie zwiedzania obiad w lokalnej restauracji. Po zakończeniu zwiedzania Kijowa udamy się z powrotem na lotnisko, skąd odlecimy do Stambułu. Po wylądowaniu transfer do hotelu w europejskiej, historycznej dzielnicy miasta. Zakwaterowanie i nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie niezwykłych atrakcji Istambułu: Pałac sułtanów Topkapi, składający się z wielu pawilonów pięknie usytuowanych nad Morzem Marmara; Hipodrom – gdzie w czasach Bizancjum odbywały się wyścigi rydwanów; Muzeum Hagia Sofia- arcydzieło sztuki bizantyjskiej z VI w., dawniej Kościół pw. Mądrości Bożej, później meczet, a dziś wspaniałe muzeum; Błękitny Meczet najwspanialszy przykład klasycznego okresu sztuki islamskiej; tajemnicze cysterny Yerebatan Saray. Dla chętnych, fakultatywnie rejs po Bosforze z panoramą miasta i widokiem na najciekawsze zabytki zarówno europejskiej jak i azjatyckiej jego części, w tym na Wieżę Galata, Pałac Dolmabahce, Pałac Belreybei i słynną Kiz Kulesi. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie miasta. Dolmabahce- wspaniały kipiący przepychem i wzorowany na Pałacu Buckingham i Wersalu pałac ostatnich tureckich sułtanów. Kosmopolityczna dzielnica Taksim ze słynną Wieżą Galata oraz pięknie położna nad Bosforem - dzielnica i meczet Ortakoy. Następnie przejazd na zwiedzanie Muzeum Karyie– dawniej Kościoła Zbawiciela Na Chorze z doskonale zachowanymi najpiękniejszymi mozaikami  z bizantyjskiego okresu miasta. Podczas pobytu na słynnym, wielkim Złotym Bazarze będzie czas na zwiedzanie i czas wolny na zakupy. Tojednoz najstarszych i największych tego typu miejsc na  świecie. Bazar utworzony został w dzielnicy Fatih, niedaleko Złotego Rogu na przełomie lat 1455/56,krótko po zdobyciu przez Turków Konstantynopola, i miał za zadanie handlowe ożywienie miasta. Obecnie Grand Bazaar to kompleks składający się z ponad 3.600 sklepów rozmieszczonych wzdłuż 64uliczek. Całość zajmuje obszar prawie 32 hektarów  i jest otoczony kamiennym murem z 22 bramami. Bazarkipi złotem, mieni się feerią barwnych dywanów, odzieży, a także wschodnich przypraw smakołyków i przeróżnych pamiątek. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. Dla chętnych fakultatywnie możliwość  uczestnictwa w Wieczorze Tureckim z występami artystów oraz oczywiście tancerki brzucha.
4 dzień:
Po śniadaniu przejedziemy mostem nad Bosforemdo azjatyckiej części miasta i udamy się do Adampola- Polonezköy – wioski pod Stambułem, gdzie w okresie zaborów osiedlali się polscy emigranci- weterani powstań narodowowyzwoleńczych. Tuobok języka tureckiego używano także polszczyzny i pielęgnowano polskie obyczaje. W drugiej połowie XX wieku miejscowość zmieniła charakter na typowo  turystyczny i obecnie składa się głównie z hoteli. Na wójta Polonezköy wybiera się tradycyjnie Polaka, jednak językiem polskim posługują się już tylko najstarsi mieszkańcy wioski. Zobaczymy tu małe muzeum Zofii Ryży, polski kościół p.w. Matki boskiej Częstochowskiej oraz polski cmentarz. Jeśli czas pozwoli wracając do Stambułu zatrzymamy się na ulubionym przez nowożeńców Wzgórzu Camlice, skąd rozpościera się piękny widok na miasto i gdzie można się napić prawdziwej tureckiej kawy lub herbaty, w klimatycznej restauracji. Transfer na lotnisko i przelot do kraju z międzylądowaniem w Kijowie. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

Program fakultatywny

- rejs statkiem po Bosforze - ok. 20 EUR,
- Wieczór Turecki ok. 30 EUR

Informacje dodatkowe

Minimalna ilość uczestników grupie 10. Maksymalna 24.
Przekroczenie granic na podstawie paszportu ważnego co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji. Obywatele Rzeczpospolitej Polskiej podróżujący do Turcji turystycznie na okres do 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego. Powyższe warunki podane zostały na dzień 02.03.2020 i mogą ulec zmianie.
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane są za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Podczas zwiedzania meczetów obowiązkowy strój dla kobiet to długa spódnica, zakryte ramiona, nakrycie głowy, najlepiej chusta; dla mężczyzn: długie spodnie, zakryte ramiona.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
WarszawaLotnisko Chopina0,00 zł

Trasa