phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki objazdowe Ukraina

Zachwycające Zakarpacie

Kod: OUTZ


Miejsce wyjazdu:
Przemyśl

1 999 zł 1 399 zł

Promocja 30% Promocja First Moment

REZERWUJ

Trasa:
Lwów, Synewyr, Mukaczewo, Berehove, Kosoń, Užgorod, Lumshory

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, Tour Guide. Koszt – ok. 80 EUR,
- programu fakultatywnego,
- dojazdu do Przemyśla. Pociągi do Przemyśla kursują z większości dużych miast w Polsce (m.in. Szczecin, Poznań, Warszawa, Wrocław, Opole, Kraków) lub autobusy m.in. z Katowic. Organizator oferuje pomoc w zakupie biletów na pociągi do Przemyśla i z powrotem,
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł,
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Ukraina - Zachwycające Zakarpacie
22.05 - 28.05.20217 dniod 1 399 złRezerwuj
12.06 - 18.06.20217 dniod 1 399 złRezerwuj
25.09 - 01.10.20217 dniod 1 399 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie: 6 noclegów.
Wyżywienie: 6 śniadań. *Możliwość dokupienia pakietu 6 obiadokolacji w cenie 50 EUR/os. (w tym zakarpacki wieczór oraz kolacja z degustacją).
Transport: pociąg IntercityPlus na trasie Przemyśl- Lwów (miejsca siedzące) oraz autokar/mikrobus z klimatyzacją.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Lwów - Wodospad Szypot - Park Narodowy Synewyr - Mukaczewo - Berehowe - Połonina Borżawska - Użgorod - Zakarpackie zamki - Relaks w termach i bani

1 dzień:
Spotkanie w holu dworca PKP Przemyśl Główny (godzinę przed odjazdem pociągu). W godzinach popołudniowych wyjazd pociągiem z Przemyśla do Lwowa. Przejazd w kierunku granicy z Ukrainą (odprawa paszportowo-celna w pociągu). Przyjazd, transfer do centrum miasta. Wieczorny spacer po Lwowie: Opera Lwowska, Prospekt Swobody, Rynek oraz jego okoliczne zabytki (zewnątrz). Obiadokolacja*. Czas wolny na słynne kawiarnie i knajpki. Nocleg.
2 dzień:
Śniadanie. Przejazd w kierunku wioski Filipiec, gdzie znajduje się malowniczy wodospad Szypot. Po drodze zobaczymy przepiękną panoramę Karpat. Przeprawa kolejką linową nad Połoniną Borżawską. Dla chętnych spacer na szczyt Gimba o wysokości 1.300 m n.p.m. (trasa łatwa, ok. 2,5 h tam i z powrotem) lub czas wolny na tarasie widokowym z restauracją. Obiadokolacja*. Nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Przejazd do centrum rehabilitacyjnego dla niedźwiedzi, położonego na obszarze 14 ha, w środku Karpat w miejscowości Miżhirja. Wizyta w Parku Narodowym Synewyr, spacer i podziwianie jego głównej atrakcji - górskiego jeziora o tej samej nazwie, określanego również Morskim Okiem. Przejazd w kierunku Mukaczewa, po drodze zwiedzanie zakarpackich perełek architektury - w miejscowości Karpaty letni myśliwski zamek Schonbornów z 12 wejściami i 365 oknami, a w Chynadiowie - pałac Sant Miklosz, zwany zamkiem miłości, z powodu znanych w Europie miłosnych skandali byłej właścicielki - Heleny Zrinskiej (XVI/XVII w.). Zakarpacki wieczór - obiadokolacja* z lokalną kuchnią oraz muzyką na żywo. Nocleg.
4 dzień:
Śniadanie. Przejazd do przygranicznego Berehowa, które uważane jest za najbardziej „węgierskie” miasto na Ukrainie oraz stolicę winiarstwa na Zakarpaciu. Spacer po mieście, zapoznanie z węgierską kulturą i historią oraz ciekawą architekturą, m.in. katolicki kościół z XII w., pałac sądu komitackiego, budynek dawnego kasyna oraz garbaty most nad rzeką Werką. Dla chętnych - wycieczka po starych winnych piwnicach z degustacją (ok. 5 EUR). Przejazd do miejscowości Kosoń, która słynie przede wszystkim z termalnych basenów – 3-godzinny pobyt w kompleksie „7 Królewskich Saun”. Obiadokolacja*. Powrót do Mukaczewa. Nocleg.
5 dzień:
Śniadanie. Zapoznanie z Mukaczewem, w którym zwiedzimy zbudowany na 68-metrowej wulkanicznej skale zamek Palanka oraz zobaczymy odrestaurowane średniowieczne fortyfikacyjne mosty zwodzone, dziedzińce na kilku poziomach i galerie z wystawami rzeźb, malarstwa, kolekcją ikon. Spacer po mieście o tysiącletniej historii, położonym nad rzeką Latorycą, na przecięciu dawnych szlaków handlowych; wąskie uliczki z czasów średniowiecza, będący symbolem miasta pomnik Cyryla i Metodego, Ratusz, tzw. Biały Dom - pałac będący niegdysiejszą siedzibą włodarzy miasta – Rakoczych, a później Schonbornów oraz liczne zabytki sakralne, jak katedra św. Marcina oraz klasztor żeński św. Mikołaja. Obiadokolacja*. Nocleg.
6 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie Użgorodu – stolicy Zakarpacia. W mieście dobrze zachowały się budynki z czasów monarchii austro-węgierskiej końca XIX w. oraz tzw. Czeska Dzielnica (z lat 20-30. XX w.). W mieście znajduje się najdłuższa w Europie lipowa aleja oraz aleja obsadzona sakurą – wiśnią japońską. Wizyta w zamku Komitackim, jednym z najstarszych budynków miasta, przez długi czas należącym do włoskiej dynastii Drughetów, w którego wnętrzach mieści się galeria obrazów oraz Zakarpackie Muzeum Krajoznawcze. Następnie zwiedzanie skansenu, położonego na zboczu góry zamkowej, przedstawiającego architekturę oraz zwyczaje charakterystyczne dla tego wielokulturowego regionu. Wśród ciekawych eksponatów znajduje się tu cerkiew z 1777 r., wybudowana bez użycia gwoździ. Dla chętnych degustacja zakarpackich win Kovach w pobliskiej probierni (ok. 5 EUR). Przejazd do wioski Lumszory, gdzie uczestników czeka kąpiel w tradycyjnych ukraińskich czanach - żeliwnych misach wiszących nad paleniskiem, ogrzewanych drewnem, wypełnionych wodą mineralną z karpackimi ziołami. Temperatura wody podgrzewana jest do ok. 42 stopni. Po kilkuminutowej sesji w czanie najlepiej się schłodzić w pobliskim górskim strumyku, a potem - z powrotem do czanu! Obiadokolacja* z degustacją 16 zakarpackich dań oraz śliwowicy lokalnego gospodarza. Powrót na nocleg.
7 dzień:
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną, przekroczenie granicy ze Słowacją w Użgorodzie. Transfer do Przemyśla na ok. godzinę 14.00.

Zakwaterowanie

6 noclegów w hotelach o standardzie **/***: 1 we Lwowie, 1 w Mizhirji, 3 w Mukaczewie lub okolicach, 1 w Użgorodzie. Pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami. W niektórych terminach możliwa jest zmiana organizacji noclegów i związanej z tym kolejności zwiedzania.

Program fakultatywny

Wycieczka po starych winnych piwnicach w Berehowie z degustacją - ok. 5 EUR.
Degustacja zakarpackich win w Użgorodzie – ok. 5 EUR.

Informacje dodatkowe

Do dokonania rezerwacji w biurze konieczny jest ważny paszport. 
Na wyjazd należy zabrać: strój kąpielowy, klapki oraz ręczniki do kąpieli w basenach i czanach, wygodne obuwie i odzież, a na wyjście na szczyt Gimby najlepiej buty trekkingowe.
Minimalna ilość osób, aby wyjazd był potwierdzony – 15. 
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. 
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. 
Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia pakietu obiadokolacji podczas rezerwacji. 
Wymagane jest stawienie się na dworcu Przemyśl Główny godzinę przed odjazdem pociągu. Wyjazd z Przemyśla w godzinach ok. 13-15. Ze względu na możliwe zmiany w rozkładzie jazdy w 2021 r. dokładne godziny będą przekazane przez organizatora na ok. 45 dni przed wyjazdem. 
Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Przemyśla. Trasa przejazdu pociągiem Przemyśl – Lwów ok. 2 godzin (ok. 100 km). Trasa wycieczki liczona od granic Polski ok. 700 km. 

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
PrzemyślplacePlac Legionów 1, Stacja PKP Przemyśl Główny0,00 zł
PrzemyślplacePlac Legionów 1, Stacja PKP Przemyśl Główny0,00 zł
PrzemyślplacePlac Legionów 1, Stacja PKP Przemyśl Główny0,00 zł

Trasa