phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki objazdowe Włochy

Długi weekend w Rzymie - wylot z Radomia

Kod: PFTR


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Radom
2 599 zł
Promocja Promocja Czerwcowa
Cena katalogowa: 4 019 zł. Teraz taniej o 35%

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 2 399 zł.


Trasa:
Rzym

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, rezerwacje dla grup, bilety komunikacji miejskiej. Cena ok. 185 EUR (płatne u pilota gotówką)*
- obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł/osoba
- kosztu programu fakultatywnego (płatne u pilota gotówką)
- posiłków i napojów podczas przelotu
- dopłat do nadbagażu
- dodatkowych ubezpieczeń
Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.
Stawki za dodatkowe ubezpieczenie:
- ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną – 4,4% ceny imprezy
- ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 6,4% ceny imprezy
- ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną – 2,4% ceny imprezy
- ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 3,4% ceny imprezy
Ogólne warunki ubezpieczenia: https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf

* Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Włochy - Długi weekend w Rzymie - wylot z Radomia
18.08 - 20.08.20233 dniod 2 599 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie: 2 noclegi
Wyżywienie: 2 śniadania wzmocnione*
* tzw. „śniadania wzmocnione” składają się zwykle z kilku kromek chleba, plasterka sera, plasterka szynki, dżemu, miodu i napojów. Czasami podawane są również płatki i jogurty. Śniadania są raczej skromne i nie można ich porównać do typowych śniadań angielskich.
Transport: bezpośredni przelot liniami LOT na trasie: Radom – Rzym – Radom
Rozkład lotu (może ulec zmianie, ostateczne potwierdzenie godzin lotu zostanie wysłane e-mailem na ok. 3 dni przed imprezą):
Wylot z Radomia 13:30, przylot do Rzymu 15:40
Wylot z Rzymu 16:40, przylot do Radomia 18:50
Zbiórka 2 godz. przed wylotem na lotnisku im.
Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku w Radomiu.
Bagaż: rejestrowany do 23 kg (1 sztuka), podręczny do 8 kg (1 sztuka, wymiary maksymalne 55x40x23cm)
Transfer: mikrobus (lotnisko-hotel-lotnisko)
Ubezpieczenie: TU Signal Iduna: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN
Opieka pilota

Koloseum - Forum Romanum - Panteon Watykan: Plac i Bazylika św. Piotra - grób Jana Pawła II - Muzea Watykańskie Plac Navona - Schody Hiszpańskie - Fontanna di Trevi Atuty oferty: - hotel w centrum miasta - czas wolny na zakupy - rzymska kolacja przy muzyce na żywo

Rzym jest miastem, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Niegdyś to właśnie tu było centrum świata o czym przypominają dziś licznie zachowane antyczne budowle. Jednak nie tylko one przyciągają corocznie miliony turystów. Najwybitniejsze dzieła znanych na całym świecie artystów, śródziemnomorski klimat, doskonała kuchnia oraz wszechobecność miejsc i zabytków z różnych epok – oto najważniejsze atrakcje Rzymu. Ich lista jest znacznie dłuższa, ale o tym warto przekonać się już osobiście. Zaledwie 2 godziny lotu i sekrety Wiecznego Miasta są na wyciągnięcie ręki.

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Radomiu. Przelot do Rzymu, transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Podczas wieczornego spaceru zobaczymy słynne - z odbywających się tam pokazów mody - Schody Hiszpańskie, które należą do najdłuższych i najszerszych w Europie. W
ejdziemy na punkt widokowy usytuowany na Wzgórzu Pincio, nie zapomnimy także o Fontannie di Trevi, do której będzie okazja wrzucić monetę z nadzieją na powrót do Rzymu. Kolacja (płatna dodatkowo). Nocleg.
2 dzień:

Śniadanie. Przejazd do Watykanu, najmniejszego państwa świata, enklawy papieskiej na terenie Rzymu. W Stolicy Apostolskiej zobaczymy serce tego państwa-miasta, czyli Plac św. Piotra, otoczony ogromną Kolumnadą Berniniego i wnętrze monumentalnej Bazyliki św. Piotra. Nie pominiemy grobu papieża Jana Pawła II, a także zwiedzimy Muzea Watykańskie ze słynną Kaplicą Sykstyńską. Po krótkiej przerwie udamy się w stronę Panteonu - majestatycznej świątyni i zarazem jednego z najlepiej zachowanych zabytków starożytności w Europie. Po drodze zobaczymy Zamek św. Anioła - grobowiec cesarza Hadriana, a zarazem jedna z tych budowli, która spina ze sobą antyczną historię miasta z czasami nowożytnymi. Zwiedzanie z przewodnikiem w tym dniu zakończymy na Piazza Navona, który z powodzeniem może pretendować do miana najpiękniejszego placu w Rzymie z zachwycającymi fotannami (del Moro, Neptuna, dei Quattro Fiumi) oraz XVII-wiecznym barokowym kościołem Sant’Agnese in Agone.
Czas wolny, w trakcie którego dla chętnych zorganizujemy wieczór włoski* (płatny dodatkowo). Nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wspólnie z przewodnikiem odkryjemy perły włoskiej architektury: Koloseum (zwiedzanie wewnątrz) - najsłynniejszy amfiteatr na świecie, symbol potęgi dawnego Imperium Rzymskiego; Łuk Konstantyna Wielkiego - ostatni z wielkich łuków triumfalnych zbudowany z okazji dziesięciolecia rządów cesarza; Forum Romanum - główny ośrodek starożytnego Rzymu, miejsce odbywania się najważniejszych uroczystości publicznych. Wejdziemy równiez na Palatyn - wzgórze,
na którym Romulus założył Wieczne Miasto. Czas wolny, transfer na lotnisko. Wylot powrotny do Polski.

Zakwaterowanie

Hotel *** klasy turystycznej, położony w centrum Rzymu.
Do dyspozycji:
pokoje 2-os. z łazienkami (pokoje 3-os. na potwierdzenie), wyposażone w TV, telefon, sejf (dodatkowo płatny).

Program fakultatywny

* wieczór włoski (rzymska kolacja w jednej z wielu stylowych restauracji przy muzyce na żywo z pokazem inspirowanym starożytnym Rzymem). Cena ok. 45 Euro/osoba (wymagane minimum 10 uczestników).

Informacje dodatkowe

Godziny lotu oraz kolejność programu mogą ulec zmianie.
• Koszty pobierane na całą grupę (np. za lokalnych przewodników, opłaty lokalne, itd.) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota.
Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport.
W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona).
Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie, konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.
Czas przelotu: Radom - Rzym ok. 2 godz.
Waluta: euro (EUR)
Ceny:
- w restauracjach i kawiarniach: obiad od 14 EUR, kieliszek wina od 3 EUR, woda mineralna od 1,5 EUR, piwo od 4 EUR, pizza od 7 EUR
- w sklepach: woda (1,5 l) od 1 EUR, tabliczka czekolady od 1,50 EUR, sok (1 l) od 1,5 EUR, piwo od 1 EUR za butelkę/puszkę
• Czas: taki jak w Polsce
.
• Elektryczność: napięcie 220 V - niezbędny adapter. Urządzenia z cienkimi bolcami (takie jak np. ładowarka telefoniczna) nie wymagają użycia adapteru.
 Ważne! Podróże podczas COVID-19.
- podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania Unijnego Certyfikatu Covid (do pobrania z Internetowego Konta Pacjenta) lub aktualnego testu.
- należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: www.gov.pl/web/dyplomacja/wlochy.
- ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w trakcie wyjazdu, ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami na naszej stronie internetowej.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
RadomplaceLubelska 158, Radom Port Lotniczy Warszawa-Radom0,00 zł

Trasa