phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Egzotyka Japonia

Dwie wyspy Samurajów

Kod: KEEJ


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Warszawa

18 570 zł 13 927 zł

+ 800 USD

Wiosenna Promocja 2023 - egzotyk

REZERWUJ

Trasa:
Nagasaki, Iojima Island, Hiroszima, Itsukushima, Osaka, Nara, Kyoto, Fudži, Tokio

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

III ratę 800 USD: walutową część ceny uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki). Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.

Cena wraz z częścią walutową nie obejmują:
- obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł,
- pozostałych posiłków nie ujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 15-25 USD/ posiłek), możliwość zakupów w sklepach tańszego wyżywienia,
- zwyczajowych napiwków ok. 20 USD,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników),
- ewentualnej opłaty za wizy i kosztów jej uzyskania,
- dodatkowych ubezpieczeń.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Japonia - Dwie wyspy Samurajów
03.09 - 16.09.202314 dniod 13 927 zł + 800 USDRezerwuj
15.10 - 28.10.202314 dniod 13 927 zł + 800 USDRezerwuj

Program

Zakwaterowanie:
11 noclegów w hotelach o standardzie ***, w miarę dostępności w jednym z miejsc – nocleg w ryokanie (tradycyjnym hotelu japońskim – pokoje ze wspólnymi łazienkami).
Wyżywienie:
Śniadania w hotelach lub w lokalnych barach, 2 kolacje.
Transport:
Przeloty wg programu, mikrobusy, komunikacja miejska, pociągi.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna Polska
Realizacja programu turystycznego: wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkieopłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.

- Dwie wyspy Kiusiu i Honsiu - Nagasaki *Hiroszima - Brama Tori w Itsukushima - Osaka - nowoczesność i historia - Kyoto i Nara - dawne stolice - Góra Fudżi - Tokio

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Spotkanie z pilotem. Wylot z przesiadką do Japonii.
2 dzień:
Przylot do Nagasaki, jednego z najważniejszych miast Kraju Kwitnącej Wiśni. Miasto leży na wyspie Kiusiu, która jest położona najdalej na południe z wielkich wysp japońskich i charakteryzuje się przyjemnym, ciepłym klimatem. Przejazd do hotelu i nocleg.
3 dzień:
Wyruszamy na poznawanie japońskiej rzeczywistości, w której obok siebie w symbiozie, tak jak nigdzie w świecie, egzystuje rozwinięta cywilizacja XXI w., dawne obrzędy i wierzenia. Zwiedzanie zabytków Nagasaki. Zobaczymy most Meganebashi (Most Okularowy), zbudowany w stylu chińskim w XVII w., Park Pokoju ze statuą Pokoju i pomnikiem Kwiatu Życia, ufundowanym przez Polskę. Nowa katedra Urakami z popiersiem papieża Jana Pawła II i pozostawiona obok kopuła starej katedry zniszczonej przez bombę atomową. Dotrzemy też na wzgórze Nishizaka, gdzie znajduje się pomnik 26 świętych męczenników, którzy zostali ukrzyżowani w tym miejscu, w okresie największych prześladowań chrześcijan w Japonii. Kolacja powitalna. Nocleg w Nagasaki.
4 dzień:
Odwiedzimy najstarszy katolicki kościół Japonii - Oura. Właśnie w Nagasaki działalność misyjną prowadził św. Maksymilian Kolbe, co upamiętnia miejscowe muzeum. Udamy się też do pobliskiego kompleksu Glover Garden - jednej z głównych atrakcji Nagasaki. Tutaj na wzgórzu Thomas Blake Glover, jeden japońskich przedsiębiorców XIX w. zbudował dom otoczony pięknym ogrodem. Spacer po parku i czas wolny. Wieczorem udamy się pieszo lub kolejką linową na górę Inasa, skąd podziwiać będziemy port i pasmo górskie oświetlone przez światła domostw i gwiazdy migoczące na niebie. Nocleg w Nagasaki.
5 dzień:
Przejazd na dworzec kolejowy i podróż słynnym superekspresem do Hiroszimy, osiągającym zawrotne prędkości shinkansenem. Hiroszima leży już na wyspie Honsiu, największej wyspie Japonii. Zwiedzanie Hiroszimy: Parku Pokoju upamiętniający ofiary bomby atomowej. Znajdują się w nim m.in. Kopuła Bomby Atomowej, Dzwon oraz Muzeum Pokoju. Nocleg w Hiroszimie.
6 dzień:
Tego dnia będziemy pod wrażeniem jednego z najsłynniejszych widoków Japonii – „unoszącej się na wodzie” czerwonej bramy torii – Itsukushima. Brama ma 16 m długości i 23 m szerokości, a podczas przypływu wygląda, jakby „pływała”. Brama znajduje się na niewielkiej wyspie Miyajima, gdzie odwiedzimy jedno z najważniejszych w tym kraju sanktuariów shinto. Shintoizm, czyli „droga bogów” jest narodową religią Japończyków, która w znaczący sposób ukształtowała tutejszą kulturę, tradycje oraz stosunek do przyrody. Krótki spacer pod górę, do pagody Tahoto, skąd rozpościera się widok na świątynie oraz zatokę. Przejazd na dworzec i podróż superekspresem do Osaki. Nocleg w Osace.
7 dzień:
Dzień w Osace to oglądanie zarówno zapierającej dech w piersiach nowoczesności, jak i śladów historii. Zwiedzanie zamku z XVI w., będącego jednym z symboli Japonii. Odegrał on ważną rolę w historii, a obecnie mieści się w nim muzeum cywilizacji i historii XVII-wiecznej Japonii. Następnie dzielnica Shinsekai, w której znajdziemy typowe bary karaoke, sklepiki, stragany i tradycyjne knajpki. Z ciekawości zaglądniemy też do sąsiedniej dzielnicy, znanej z rozrywek i usług pań, które bynajmniej nie są gejszami. Wieczorem spacer po tętniącym życiem centrum Osaki, gdzie ilość świateł i neonów aż olśniewa. Nocleg w Osace.
8 dzień:
Wycieczka pociągiem do miasteczka Nara, pierwszej stolicy Japonii. Po przybyciu na miejsce zobaczymy charakterystyczne trzy lub pięciopiętrowe pagody. Zwiedzanie największej na świecie, zbudowanej w X w. na rozkaz cesarza Shomu, drewnianej budowli - świątyni Todami z 16 m posągiem Wielkiego Buddy, wykonanym z brązu. Spacer po parku miejskim wśród oswojonych jeleni. W Narze zobaczymy też typowy japoński ogród. Powrót do Osaki.
9 dzień:
Przejazd do Kyoto, dawnej stolicy i najważniejszego miasta dla kultury japońskiej. Znajduje się tu ponad tysiąc świątyń i sanktuariów, łączących kult shinto, buddyzm i wielką potęgę dawnych szogunów. Zwiedzanie najważniejszych obiektów: świątynia Kinkakuji, zwana Złotym Pawilonem oraz stojąca na 139 palach świątynia Kiyomizu,. Nasze kroki kierujemy do dzielnicy Gion, znanej m. in. z książki „Wyznania gejszy”. Być może uda nam się zobaczyć przechodzące ulicami gejsze i maiko (dziewczęta przygotowujące się do zawodu gejszy), ubrane w tradycyjne kimona. W Gion zachwyca stara zabudowa – niskie domy, zbudowane z materiałów, takich jak cedr i bambus. Udamy się tu także do tradycyjnej herbaciarni. Nocleg w Kyoto.
10 dzień:
Dalszy pobyt w Kyoto i okolicy. Zobaczymy świątynię Fushimi Inari, znaną z tysięcy bram tori poustawianych przy ścieżkach. Odwiedzenie tego miejsca jest po prostu konieczne, a zdjęcia stąd będą zadziwiały naszych znajomych. Zobaczymy również zamek Nijo - dawną siedzibę szoguna oraz udamy się na wycieczkę do położonego niedaleko za miastem bambusowego lasu. Powrót do Kyoto i kolejna okazja do odczuwania niezwykłej atmosfery tego miasta. Nocleg w Kyoto.
11 dzień:
Przejazd shinkansenem do Tokio. Zwiedzanie najruchliwszej dzielnicy - Shinjuku. Wyjazd na jeden z wieżowców pozwoli ogarnąć wzrokiem gigantyczną metropolię, a przy dobrej pogodzie zobaczyć górę Fudżi - symbol Japonii. Następnie jedziemy do dzielnicy Asakusa, najstarszej dzielnicy Tokio, gdzie już w 628 r. zbudowano pierwszą świątynię buddyjską. Zwiedzanie świątyni Senso-ji i okolicznych kapliczek. Spacer po pasażach Nakamise, pełnych sklepów z pamiątkami. Wieczór w rozświetlonej handlowo-rozrywkowej dzielnicy Ginza. Znajduje się tam m.in. zabytkowy budynek słynnego japońskiego teatru Kabuki. Nocleg w Tokio.
12 dzień:
Wycieczka autokarem do Parku Narodowego Góry Fudżi. Wjazd na platformę widokową położoną na zboczach wulkanu. Przy dobrej pogodzie widać stąd okryty śniegiem szczyt Fudżi. Spacer ścieżką biegnącą po stokach wulkanu. Pożegnalna kolacja i nocleg w Tokio.
13 dzień:
Rano udajemy się do Harajuku, dzielnicy po której przechadzają się młodzi Japończycy ubrani w ekstrawaganckie stroje. W pobliżu pójdziemy do szintoistycznej świątyni Meiji, jednej z najważniejszych w Japonii. W ciszy pięknego parku można znakomicie odpocząć od miejskiego zgiełku. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski.
14 dzień:
Przylot do Warszawy.

Informacje dodatkowe

O wyprawie:
Japonia ze swoją ciekawą historią i nowoczesnością, odmiennością zwyczajów oraz egzotycznymi krajobrazami to kraj, który każdy prawdziwy podróżnik musi odwiedzić. Dawne państwo samurajów stało się obecnie potęgą przemysłową i technologiczną. To rzecz powszechnie znana, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że Japończycy są narodem bardzo uduchowionym. Wyznają państwową religię - szintoizm, opartą na japońskiej mitologii oraz buddyzm i jego odmianę - zen. Często nawet obie religie jednocześnie, przy czym szinto może wyznawać tylko członek narodu japońskiego, wybranego przez bóstwa. Są wrażliwi na estetykę we wszystkim co robią oraz piękno przyrody. Wiosna i jesień w Japonii są najpiękniejszymi i najbardziej kolorowymi porami roku, a bogate świątynie, monumentalne zamki, ozdobne ogrody, majestatyczna Fudżi - czynią z Japonii jedno z najbardziej czarownych miejsc świata. Zwiedzimy dwie różne wyspy Japonii: Kiusiu i Honsiu. Będziemy podziwiać piękno natury, liczne zabytki historyczne oraz połączenie tradycji z nowoczesnością. Zapoznamy się ze zwyczajami i dniem codziennym Japończyków. Spotkamy się z odmienną, często trudną do zrozumienia dla nas kulturą, znajdziemy się w zupełnie innym otoczeniu, w innym świecie. Poznamy też wspaniałą kuchnię japońską, tak różną od naszej. To nie tylko sushi i sashimi, to wielki wybór różnorodnych potraw, które łączy głównie to, że wszystkie posiłki spożywa się tu za pomocą pałeczek. Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur. Staramy się w miarę możliwości docierać również w miejsca położone poza obszarami masowej turystyki, ale nie unikamy miejsc atrakcyjnych i popularnych. Wyprawa nie należy do trudnych. Japonia jest krajem doskonale zorganizowanym i ceni się tam punktualność. Podczas wyjazdów zdarzają się przejazdy komunikacją publiczną i miejską. Bagaż główny powinien mieć dobre kółka i być na tyle lekki, by samodzielnie można było go przenosić na dworcach, czy w hotelach. Nie ma możliwości skorzystania z usług bagażowych. Zakwaterowanie przewidujemy w hotelach, apartamentach lub pensjonatach 3 gwiazdkowych z łazienkami. Podczas pobytu w Kyoto, w miarę dostępności, zakwaterowanie będzie miało miejsce w ryokanie - tradycyjnym domu gościnnym. Śpi się tu na materacach na podłodze, a czyste i ładne łazienki są wspólne dla kilku pokoi. W ryokanie poczujemy prawdziwy klimat odmiennej kulturowo, egzotycznej Japonii. Wskazane jest zabranie dolarów amerykańskich wydanych po 2013 r. Stare banknoty nie są przyjmowane, podobnie jak banknoty zużyte lub uszkodzone. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Informacje praktyczne:
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelot, itd. zostaną przesłane pocztą elektroniczną w liście do uczestników około dwa tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie poza wymienionym w programie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot. Należy pamiętać, że Japonia jest krajem dość drogim. W sytuacji, gdy nieletni podróżuje z jednym z rodziców, dziadkami lub opiekunami (a nie z obojgiem rodziców), wymagane jest pismo notarialne w języku angielskim poświadczające, że rodzice (lub drugi rodzic dziecka) wyrażają zgodę na wyjazd.

Informacje wizowo-paszportowe:
Dane paszportowe wymagane do realizacji imprezy należy wpisać do elektronicznego formularza danych dodatkowych. Link do formularza – dla wszystkich rezerwacji stałych - będzie wysłany automatycznie na adres e-mail klienta wpisany w rezerwacji. Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie. Wymagany paszport, ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy. Przy wjeździe do Japonii w celu turystycznym obywatele Polski nie potrzebują wiz, o ile pobyt trwa nie dłużej niż 90 dni.

Informacje zdrowotne:
Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania aktualnego testu. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: www.gov.pl/web/dyplomacja/japonia. Warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach higieny. W miesiącach letnich należy szczególną uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.
Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności niezaszczepieni uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania aktualnego testu

Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 19.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
WarszawaLotnisko Chopina0,00 zł
WarszawaLotnisko Chopina0,00 zł

Trasa