phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Egzotyka Jeddah, Abu Dhab, Taif, Doha, Dubai, Manama, Kuwait City

Pięć monarchii Zatoki Perskiej

Kod: KEEZ


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Port Lotniczy Katowice-Pyrzowi

22 228 zł 16 871 zł

+ 550 USD

Wiosenna Promocja 2023 - egzotyk

REZERWUJ

Trasa:
Jeddah, Abu Dhab, Taif, Doha, Dubai, Manama, Kuwait City

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

III ratę 550 USD: walutową część ceny uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe,
transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).
Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.
Cena wraz z częścią walutową nie obejmują:
- obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł,
- wiza i pośrednictwo wizowe do Arabii Saudyjskiej - 800 zł,
- wizy do Bahrajnu i Kuwejtu ok.  60 USD - płatne na granicach,
- lokalnych napiwków,
- pozostałych posiłków nieujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 10-20 USD/posiłek), możliwość zakupów w sklepach i tańszego wyżywienia,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników).- dodatkowych ubezpieczeń.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Katar, Bahrajn, Kuwejt - Pięć monarchii Zatoki Perskiej
30.09 - 12.10.202313 dniod 16 871 zł + 550 USDRezerwuj
04.11 - 16.11.202313 dniod 16 871 zł + 550 USDRezerwuj
03.02 - 15.02.202413 dniod 16 871 zł + 550 USDRezerwuj

Program

Zakwaterowanie: 12 noclegów w hotelu o standardzie***, pokoje 2 os. z łazienkami.
Wyżywienie: śniadania w hotelach, dwie kolacje. Pozostałe posiłki we własnym zakresie.
Transport: Przeloty wg programu, transfery mikrobusem, komunikacja publiczna w niektórych miastach.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.

- Abu Zabi z meczetem szejka Zayeda - Arabia Saudyjska (stara Dżedda i Taif) - atrakcje Kataru - imponujący Dubaj - królestwo Bahrajnu - bogaty Kuwejt

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Katowicach. Spotkanie z pilotem. Wylot do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Po przylocie przejazd do hotelu i nocleg.
2 dzień:
Zwiedzanie Abu Zabi, stolicy kraju. Dziś to nowoczesne i bogate miasto na świecie, a jeszcze niedawno niewielka wioska. Zobaczymy Wielki Meczet Szejka Zayeda. To ogromna budowla, a jego kopuła główna jest największą na świecie. W meczecie znajdują się pozłacane żyrandole wykonane z kryształów Swarovskiego, w tym - największy na świecie. Po zwiedzaniu spacer promenadą Corniche, przy których znajdują się największe centra handlowe. Wieczorem wylot do Dżeddy w Arabii Saudyjskiej i tam nocleg.|
3 dzień:
Wycieczka z Dżeddy do miasteczka Taif, górskiego kurortu, nazywanego również miastem róż, ponieważ uprawiana jest tu słynna i cenna róża damasceńska. Będziemy przejeżdżać w pobliżu niedostępnego dla niewiernych świętego miasta Mekka. Kręta, górska droga zapewni nam mnóstwo pięknych widoków, ale i dreszczyk emocji. Zatrzymamy się w punkcie widokowym, gdzie można spotkać stada małp. Po przyjeździe na miejsce zwiedzanie zabytków Taif, w tym dawnej rezydencji królewskiej, a następnie powrót do Dżeddy na nocleg.
4 dzień:
Dżedda, dzięki położeniu na skrzyżowaniu dawnych szlaków handlowych i pielgrzymkowych, rozwinęła bogatą kulturę. Panuje tu również wyjątkowo liberalna, jak na Arabię Saudyjską, atmosfera. Zabytkowe stare miasto - Al Balad, wpisane jest na listę dziedzictwa UNESCO. Słynie z wyjątkowej architektury z bogato zdobionymi balkonami, a nowoczesne wieżowce sąsiadują z tradycyjnymi budynkami i targami. Zobaczymy dawną rezydencję królewską, stare bramy miejskie i meczety oraz bogato zdobione budynki. Po zwiedzaniu - relaks. Spacer nadmorską promenadą w Corniche, niedaleko której znajduje się „pływający meczet”. Nocleg.
5 dzień:
W zależności od godziny wylotu czas wolny na spacer i fotografowanie starego miasta w Dżeddzie. Wylot do Dohy, stolicy Kataru. To jedno z najbogatszych miast na świecie, wybudowane na środku pustyni, rozsławione organizowanym w 2022 roku Mundialem. Pod wieczór przeniesiemy się na stare miasto, którego najciekawszym miejscem jest tradycyjny targ - Souk Waqif. Zwiedzimy kwartał sokolniczy, sklepiki z rzemiosłem, przyprawami i słodyczami. Nie brakuje tu klimatycznych kawiarni i restauracji, a targ jest enklawą tradycyjnej arabskiej architektury. Przejazd do hotelu na nocleg.
6 dzień:
Kontynuujemy zwiedzanie Dohy. Wizyta w Muzeum Sztuki Islamu, wybudowanym na skrawku lądu wydartemu morzu. To jedna z największych atrakcji miasta. Zobaczymy cenne zabytki sztuki islamskiej z trzech kontynentów. Chwila relaksu na Promenadzie i przystanek przy symbolu miasta - Pomniku Perły i zwiedzanie dawnego portu poławiaczy pereł. Przejazd do dzielnicy West Bay, gdzie zobaczymy nowe symbole miasta – wieżowiec Tornado i Doha Tower, a następnie zwiedzimy (z zewnątrz) największy i najważniejszy w Katarze meczet al-Wahab. Miniemy słynne korty tenisowe, na których rozgrywany jest turniej Qatar Total Open. W dzielnicy Aspire zobaczymy wieżowiec The Torch, stadion wybudowany na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2022 r. i rozległy Park Aspire. Powrót do hotelu, nocleg. 
7 dzień:
Wylot do Dubaju, największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wieczorem wyjście na słynny pokaz „grających i tańczących fontann”, urządzany u stóp Burj Khalifa – najwyższego budynku na świecie. Nocleg w hotelu w Dubaju lub w Szardży.
8 dzień:
Zwiedzanie rozpoczniemy od bazaru w starej części Dubaju. Zajrzymy też na największy „otwarty” targ złota na świecie z arabską biżuterią. Rejs taksówką wodną „abra” na przeciwległy brzeg kanału. Spacer po dawnej dzielnicy kupieckiej - Bastakiya. Stamtąd przenosimy się do nowoczesnego Dubaju. Podjedziemy pod Burj Khalifa z możliwością wjazdu na platformę widokową (za dodatkową opłatą po wcześniejszym zamówieniu). Ciekawostką będzie jazda 16-pasmową autostradą Sheikh Zayed Road. W dzielnicy wysokościowców Dubai Marina będziemy podziwiać 300-metrowe wieżowce i luksusowe jachty. Następnie dotrzemy do Palm Jumeirah - słynnej, sztucznej wyspy w kształcie palmy. Przystanek na zdjęcia na tle ikonicznego Hotelu Atlantis. Zwiedzanie „Wenecji Dubaju” - Madinat Jumeirah – repliki arabskiego miasteczka z luksusowymi hotelami i restauracjami połączonymi ze sobą siecią kanałów, zza których wyłania się kolejna ikona Dubaju- Burj al Arab, budynek w kształcie żagla, jedyny na świecie hotel 7*.
9 dzień:
Chętni mogą udać się z pilotem do największego centrum handlowego na świecie - Dubai Mall, by zobaczyć niezwykły wodospad oraz olbrzymią przeszkloną
ścianę Akwarium z rekinami, płaszczkami i innymi morskimi stworzeniami. Przejazd na lotnisko i krótki lot do następnego bliskowschodniego królestwa - Bahrajnu. Nocleg w Manamie.
10 dzień:
Rozpoczynamy zwiedzanie Bahrajnu. Jednym z najważniejszych przykładów tradycyjnej architektury jest dawna rezydencja królewska szejka Isa Bin Ali. Zobaczymy też jedno z najstarszych świadectw islamu w regionie - Meczet Khamis, kolejny meczet będący jednym z największych na świecie - Wielki Meczet Al Fateh oraz wybudowany przez Portugalczyków Fort Bahrain. Czas na zakupy na bazarze z arabskimi przyprawami, perfumami, tkaninami i biżuterią. Warto wiedzieć, że w Bahrajnie nie obowiązuje zakaz spożywania alkoholu, z czego chętni mogą wieczorem skorzystać. Nocleg w Manamie.
11 dzień:
Czas wolny w Manamie (w zależności od godziny wylotu). Przejazd na lotnisko i wylot do miasta Kuwejt, stolicy państwa o tej samej nazwie. Nocleg w hotelu.
12 dzień:
Zwiedzanie miasta Kuwejt. Zobaczymy: pałac władcy (z zewnątrz) oraz Wielki Meczet, który może pomieścić 10 tys. wiernych. Wybierzemy się też na spacer po bazarze rybnym i do przystani, gdzie nadal cumują tradycyjne łodzie dhow. Znakiem rozpoznawczym miasta są futurystyczne wieże Kuwait Towers. Na jednej z nich znajduje się punkt widokowy na Zatokę Kuwejcką i nowoczesną architekturę miasta (wjazd na platformę widokową za dodatkową opłatą). Po zwiedzaniu, czas na zakupy w drugim co do wielkości centrum handlowym Bliskiego Wschodu - The Avenues. Nocleg w hotelu w Kuwejcie.
13 dzień:
Dzień powrotu do Polski. Wylot i postój tranzytowy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który zagospodarujemy w zależności od ilości czasu. Wieczorem wylot do Polski.

Informacje dodatkowe

O wyprawie:
Odwiedzimy pięć arabskich krajów, położonych na Półwyspie Arabskim nad Zatoką Perską. To kolebka islamu, który dalej jest tu panującą religią, a nakazy wiary regulują prawie każdy element codziennego życia. Spotkamy się ze specyficzną mieszanką surowych, pustynnych krajobrazów z fantazyjną, nowoczesną architekturą wspaniałych obiektów i meczetów. Zwiedzane, kiedyś biedne kraje są obecnie jednymi z najbogatszych na świecie z uwagi na zyski uzyskane z eksportu ropy naftowej. Wielkie pieniądze za ropę sprawiły, że na jałowych piaskach pustyni wyrosły pełne bajecznego bogactwa i przepychu supernowoczesne miasta, z zadrzewionymi, ekskluzywnymi bulwarami, centrami handlowymi, parkami rozrywki oraz gęstą siecią autostrad. Kwintesencją bajecznego bogactwa jest Dubaj, słynący z najwyższych, najdroższych, najbardziej luksusowych na świecie, futurystycznych budowli i fantazyjnych sztucznych wysp. Będzie też okazja, aby porównać te cuda nowoczesności z tradycyjną arabską architekturą, odwiedzić bazary pełne przypraw i odetchnąć wśród naturalnych krajobrazów. Zwiedzane kraje to jeden z najbardziej suchych obszarów na Ziemi. Przez większą część roku panują tu temperatury około 30 stopni, a latem nawet ponad 40 stopni, musimy się przygotować na to, że poza miejscami klimatyzowanymi będzie gorąco. Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemności w pokonywaniu trudów dalekich podróży. Odwiedzimy kraje fundamentalizmu muzułmańskiego, znacznie różniące się kulturowo od Polski. Prosimy wziąć pod uwagę fakt, że aby zrozumieć ich świat, musimy się także dostosować i być tolerancyjnym dla innych zwyczajów i systemów wartości. Staramy się w miarę możliwości docierać w miejsca położone
poza obszarami masowej turystyki, ale nie unikamy miejsc atrakcyjnych i popularnych. Wyprawie od początku do końca towarzyszy doświadczony polski pilot, który służy pomocą w każdej sytuacji.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Informacje praktyczne:
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane pocztą elektroniczną w liście do uczestników około 2 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie poza wymienionym w programie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot.
Informacje wizowo-paszportowe Dane paszportowe wymagane do realizacji imprezy należy wpisać do elektronicznego formularza danych dodatkowych.
Link do formularza – dla wszystkich rezerwacji stałych - będzie wysłany automatycznie na adres e-mail klienta wpisany w rezerwacji. Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie.
Wymagany paszport, ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy z minimum 10 wolnymi stronami na wizy (po 2 strony na każdy kraj). Biuro Almatur pośredniczy w uzyskaniu wiz do poszczególnych krajów na trasie. Szczegółowe informacje będą przekazane około 5-6 tygodni przed rozpoczęciem wyprawy.

Informacje zdrowotne:
Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania aktualnego testu. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/zea/informacje-dla-podrozujacychhttps://www.gov.pl/web/arabiasaudyjska/idphttps://www.gov.pl/web/katar/informacje-dla-podrozujacychhttps://www.gov.pl/web/kuwejt/bahrajn-idphttps://www.gov.pl/web/kuwejt/idp. Warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach higieny. 

Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 18.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
Port Lotniczy Katowice-PyrzowiKTW_MIEJSCE0,00 zł
Port Lotniczy Katowice-PyrzowiKTW_MIEJSCE0,00 zł
Port Lotniczy Katowice-PyrzowiKTW_MIEJSCE0,00 zł

Trasa