phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki szkolne Polska


GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE - historia i przyszłość

1 dni
od 70

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Opis

Najstarsze góry w Polsce, nazywane tak od relikwii drzewa Krzyża Świętego znajdujących się na Łysej Górze nazywanej także Łyścem lub Świętym Krzyżem. Góry Świętokrzyskie były zawsze w kręgu zainteresowań władców, artystów, magów. Obecnie turyści szeroką ławą przemierzają turystyczne szlaki regionu świętokrzyskiego.

Wyjazd z w godzinach porannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia).
Przyjazd do Podzamcza. Pobyt w Centrum Nauki Leonarda da Vinci. To drugi co do wielkości, po warszawskim Centrum Kopernik park nauki w Polsce. Centrum powstało w otoczeniu przepięknego parku pałacowego na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego. W Centrum Leonardo da Vinci wszystkie eksperymenty naukowe można przeprowadzić samemu, a służą do tego bardzo ciekawe eksponaty, które zmieniają zdobywanie wiedzy w zabawę. Są tu też takie stanowiska interaktywne jak Harfa Świetlna, Koło Chomika, Wir Wodny, Wielka Dmuchawa, Lejek Grawitacyjny, Komnata Amesa czy Telegraf Akustyczny.
W godzinach popołudniowych zwiedzimy Jaskini Raj - najsłynniejszą polską jaskinię krasową, znaną ze swej charakterystycznej szaty naciekowej. O historii i budowie jaskini dowiemy się w trakcie 45 minutowego spaceru z przewodnikiem
Po zakończeniu zwiedzania Jaskini Raj, odwiedzimy Zamek Królewski w Chęcinach. Zamek wzniesiono na grzbiecie skalistego wzgórza (367 m n.p.m.) najprawdopodobniej na przełomie XIII i XIV wieku, z inicjatywy Wacława II, króla Czech i Polski. Pierwsze wzmianki źródłowe na temat zamku sięgają 1306 roku. Władcy doceniali wyjątkowo wysokie walory obronne zamku, usytuowanego w centralnej części kraju. Król Władysław Łokietek zdecydował się zdeponować właśnie tu skarbiec koronny, w obawie przed zagrożeniem krzyżackim. Najbardziej znaną królową, która rezydować miała w chęcińskim zamku była Bona Sforza, żona Zygmunta I Starego. Obecnie zamek w Chęcinach jest jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków tego typu w Polsce. Potężne baszty dominują nad okolicą i widoczne są już z trasy biegnącej do Krakowa.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

CENA: od 70 zł/os (grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik)

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE
transport: autokar,
ubezpieczenie: NNW w firmie Signal Iduna S.A.,
opieka pilota,
obowiązkowa składka na TFG - 2 zł i na TFP – 2 zł,
rezerwacja biletów wstępu.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE
Podane ceny wycieczki nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to ok. 55 zł na ucznia i obejmuje: Centrum Leonarda Da Vinci – zwiedzanie 10 zł + warsztaty 10 zł, Zwiedzanie Jaskini Raj 25 zł, Zamek w Chęcinach 7 zł.
Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.
Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z Częstochowy.
Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

Realizujemy płatność BONEM TURYSTYCZNYM

Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.
Cena i dodatkowe koszty biletów do zwiedzanych obiektów zostały opracowane na podstawie zebranych informacji i stanu prawnego na dzień 15.03.2021