phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki szkolne Polska


KATOWICE - spotkanie z teatrem dla najmłodszych

1 dni
od 65

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Opis

Teatr – rodzaj sztuki widowiskowej, w której aktor lub grupa aktorów na żywo przedstawia sztukę dla zgromadzonej publiczności. Podstawowym elementem teatru jest aktor, który buduje swoją kreację sceniczną za pomocą ruchu scenicznego (niekiedy jest to szczegółowo opracowana choreografia), gestu i mimiki. Teatr to ukierunkowane działania aktorów na użytek publiczności, która jest drugim niezbędnym elementem każdego spektaklu. Pełnowartościowy spektakl teatralny to taki, w którym następuje swego rodzaju porozumienie pomiędzy sceną a widownią. Spektakl bez aktora nie jest możliwy.

Wyjazd z w godzinach porannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia).
Przejazd do Katowic. Pobyt w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora - Ateneum - spektakl dla dzieci,
- udział w warsztatach teatralnych, które maja formę twórczej zabawy z wykorzystaniem różnych dyscyplin – zabaw teatralnych i prostych działań plastycznych. Program warsztatów jest dostosowany do wieku dzieci. Podczas warsztatów dzieci są podzielone na dwie grupy,
Następnie przejedziemy do Muzeum Historii Katowic – udział w zajęciach edukacyjnych, które odkrywają przed dziećmi świat sztuki, historii oraz dziedzictwa regionalnego. Zajęcia dla młodszych dzieci łączą zdobywanie wiedzy z pasją tworzenia oraz rozwijają umiejętność pracy w grupie. Dzieci wezmą udział w zajęciach – Herbatka u misia Rudolfa. Każde dziecko jest ciekawe świata i poznaje go wszystkimi zmysłami, dlatego tak ważne jest by pierwsza wizyta w muzeum pobudziła naturalną chęć zdobywania wiedzy. Dzieci zwiedzą wnętrza mieszczańskie, gdzie w pokoju dziecięcym będą mogły dotknąć misiów i lal. Dzieci odpowiedzą na pytanie czy przytulanki są ważne, jaką kiedyś odgrywały rolę? Przeczytamy fragmenty bajek z dawnych lat, które do dzisiaj nie straciły na wartości edukacyjnej. Czas na posiłek. Po zakończonych zajęciach wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowych.

CENA: od 65 zł/os (grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik)

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE
transport: autokar,
ubezpieczenie NNW TU Signal Iduna S.A.,
opieka pilota,
obowiązkowa składka na TFG - 2 zł i na TFP – 2 zł,
rezerwacja biletów wstępu.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE
Podane ceny wycieczki nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 40 zł na ucznia i obejmuje: Teatr Lalki spektakl i warsztaty 28 zł, Muzeum Historii Katowic 10 zł.
Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.
Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z Częstochowy.
Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Realizujemy płatność BONEM TURYSTYCZNYM

Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.
Cena i dodatkowe koszty biletów do zwiedzanych obiektów zostały opracowane na podstawie zebranych informacji i stanu prawnego na dzień 15.03.2021