phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki szkolne Polska


KRAKÓW - królewskie miasto

1 dni
od 95

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Opis

Stolica województwa małopolskiego jest jednym z najstarszych miast i perełką narodowego dziedzictwa kultury: w przeszłości pełnił funkcję stolicy państwa i siedziby królów; obecnie rozległe miasto, położone nad królową polskich rzek – Wisłą.

Wyjazd z w godzinach porannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia)
Przejazd do Krakowa. Spotkanie z przewodnikiem. Program zwiedzania:
Podziemia Krakowskie: wędrujemy pod ziemią wokół Sukiennic szklanymi pochylniami i kładkami, zawieszonymi ponad zachowanymi średniowiecznymi traktami, z których najstarsze datuje się na XI wiek. W skład stałej ekspozycji wchodzą m.in.: dawne wodociągi, rekonstrukcja dwunastowiecznych warsztatów złotnika i kowala, rekonstrukcja kramu kupca średniowiecznego, strefa dla dzieci (pokój zabaw z teatrzykiem Legenda o dawnym Krakowie).
Wzgórze Wawelskie: Katedra Wawelska, Groby i Krypty Królewskie, Dzwon Zygmunta, dziedziniec Zamku Królewskiego,
Stare Miasto: spacer ulicą Kanoniczą, Grodzką z Kościołem św. Piotra i Pawła oraz Kościołem Św. Andrzeja, przejście pod Pałac Biskupi ze słynnym "Oknem Papieskim", Rynek Główny, Wieża Ratuszowa, Sukiennice, Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza. Czas na posiłek i zakup pamiątek. Zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowo-wieczornych

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

CENA: od 95 zł/os (grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik)

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE
transport: autokar,
ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A.,
opieka pilota,
usługa przewodnika lokalnego,
obowiązkowa składka na TFG – 2 zł i TFP – 2 zł,
rezerwacja biletów wstępu.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE
Podane ceny wycieczki nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 15 zł na ucznia i obejmuje: Katedra Wawelska 7 zł, Kościół Mariacki – Obraz Wita Stwosza 7 zł.
Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.
Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z Częstochowy.
Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

Realizujemy płatność BONEM TURYSTYCZNYM

Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.
Ceny i dodatkowe koszty biletów do zwiedzanych obiektów zostały opracowane na podstawie zebranych informacji i stanu prawnego na dzień 15.03.2021