phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki szkolne Polska


KRAKÓW - WIELICZKA - żupy krakowskie

1 dni
od 100

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Opis

Kraków jest jednym z najstarszych miast i perełką narodowego dziedzictwa kultury: w przeszłości pełnił funkcję stolicy państwa i siedziby królów.
Kopalnia Soli Wieliczka od XIII wieku do 1772 wspólnie z kopalnią soli „Bochnia” wchodziła w skład żup krakowskich. Sole wydobywane w kopalni pochodzą z miocenu. W 1976 roku kopalnia wpisana została do krajowego rejestru zabytków.

Wyjazd z w godzinach porannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia)
Przejazd do Krakowa. Spotkanie z przewodnikiem. Program zwiedzania:
Wzgórze Wawelskie: Katedra Wawelska, Groby i Krypty Królewskie, Dzwon Zygmunta, dziedziniec Zamku Królewskiego,
Stare Miasto: spacer ulicą Kanoniczą, Grodzką z Kościołem św. Piotra i Pawła oraz Kościołem Św. Andrzeja, przejście pod Pałac Biskupi ze słynnym "Oknem Papieskim", Rynek Główny, Wieża Ratuszowa, Sukiennice, Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza. Czas na posiłek i zakup pamiątek. Zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowych. Przejazd do Wieliczki.
Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce z przewodnikiem: komory solne, a wśród nich ta najbardziej wyjątkowa – Kaplica św. Kingi, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię. Wyjazd w drogę powrotną.
Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

CENA: od 100 zł/os (grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik)

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE
transport: autokar,
ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A.,
opieka pilota,
usługa przewodnika lokalnego
obowiązkowa składka na TFG – 2 zł i TFP – 2 zł,
rezerwacja biletów wstępu.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!
Podane ceny wycieczki nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 42 zł na ucznia i obejmuje: Katedra Wawelska 8 zł, Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza 5 zł, Kopalnia Soli w Wieliczce - 28 zł (trasa Turystyczna)
Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.
Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z Częstochowy.
Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

Realizujemy płatność BONEM TURYSTYCZNYM

Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.
Ceny i dodatkowe koszty biletów do zwiedzanych obiektów zostały opracowane na podstawie zebranych informacji i stanu prawnego na dzień 15.03.2021