phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki szkolne Polska


WARSZAWA - Traktem Królewskim

1 dni
od 95

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Opis

Stolica Polski. Dynamicznie rozwijająca się europejska metropolia, jej wizytówką jest bogata historia oraz niezwykłe zabytki. Warszawa jest miastem zróżnicowanym i każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wyjazd z w godzinach porannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia).
Przyjazd do Warszawy. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Starówki, która liczy 700 lat a po II wojnie światowej została zrekonstruowana tak szczegółowo, że wpisano ja listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dziś Stare Miasto zachwyca swoja kameralnością i niezwykłą atmosferą. Następnie przejdziemy Traktem Królewskim oglądając historyczne gmachy takie jak: Pałac Prezydencki, Ministerstwo Kultury i Sztuki, Akademia Sztuk Pięknych, Uniwersytet Warszawski oraz eleganckie rezydencje Królów. Jedna z nich jest Zamek Królewski, siedziba polskich władców od XVI wieku, gdzie zobaczyć można insygnia i trony królewskie oraz obrazy słynnych malarzy, m.in. Rembrandta, Canaletta i Matejki. W sąsiedztwie stoi Kolumna Zygmunta będąca najsłynniejszym pomnikiem w Polsce. Kolejną królewska rezydencją jest znajdujący się na terenie Łazienek Królewskich Pałac na Wyspie. W jego wnętrzach warto zobaczyć obrazy z kolekcji Stanisława Augusta Poniatowskiego. W Parku Łazienkowskim pod Pomnikiem Fryderyka Chopina organizowane są latem, słynne Koncerty Chopinowskie.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

CENA: od 95 zł/os (grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik)

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE
transport: autokar,
ubezpieczenie: NNW w firmie Signal Iduna S.A.,
opieka pilota,
obowiązkowa składka na TFG - 2 zł i na TFP – 2 zł,
rezerwacja biletów wstępu.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE
Podane ceny wycieczki nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to ok. 35 zł na ucznia i obejmuje: Zamek Królewski – 20 zł, Łazienki Królewskie - pałac na Wyspie – 15 zł.
Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.
Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z Częstochowy.
Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

Realizujemy płatność BONEM TURYSTYCZNYM

Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.
Cena i dodatkowe koszty biletów do zwiedzanych obiektów zostały opracowane na podstawie zebranych informacji i stanu prawnego na dzień 15.03.2021