phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki szkolne Polska


GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE – spotkanie z Leonardem da Vinci i nie tylko…

2 dni
od 260

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Opis

Góry Świętokrzyskie to najstarsze góry w Polsce, nazywane tak od relikwii drzewa Krzyża Świętego znajdujących się na Łysej Górze nazywanej także Łyścem lub Świętym Krzyżem.

1 dzień
Wyjazd z w godzinach porannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia). Przejazd do Podzamcza. Pobyt w Centrum Nauki Leonarda da Vinci. To drugi co do wielkości, po warszawskim Centrum Kopernik park nauki w Polsce. Powstał w otoczeniu przepięknego parku pałacowego na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego. W Centrum Leonardo da Vinci wszystkie eksperymenty naukowe można przeprowadzić samemu, a służą do tego bardzo ciekawe eksponaty, które zmieniają zdobywanie wiedzy w zabawę. Są tu też takie stanowiska interaktywne jak Harfa Świetlna, Koło Chomika, Wir Wodny, Wielka Dmuchawa, Lejek Grawitacyjny, Komnata Amesa czy Telegraf Akustyczny. A to tylko niektóre z nich. Następnie przejazd Jaskini Raj - zwiedzanie jednej z najpiękniejszych jaskiń w Polsce, jeżeli czas pozwoli odwiedzimy również Zamek w Chęcinach. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do Ośrodka Wypoczynkowego. Obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd „Kolejką Świętokrzyską” na Święty Krzyż. Zwiedzanie: Sanktuarium Relikwii Św. Krzyża, Kaplicy Oleśnickich, Muzeum OO Oblatów oraz Galerii widokowej „Gołoborze”. Piesze zejście Traktem Królewskim do Nowej Słupi. Następnie przejazd do Św. Katarzyny – zwiedzanie Klasztoru SS Benedyktynek. Czas na posiłek. Około 17.00 wyjazd.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

CENA: od 260 zł/os (grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik)

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE
transport: autokar,
zakwaterowanie: 1 nocleg w ośrodku wypoczynkowym lub hotelu,
wyżywienie: 1 śniadanie i 1 obiadokolacja,
ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A.,
obowiązkowa składka na TFG - 2 zł i na TFP – 2 zł,
opieka pilota biura,
usługa przewodnika lokalnego,
rezerwacja biletów wstępu.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE
Podane ceny wycieczki nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 75 zł na ucznia i obejmuje: Centrum Leonarda Da Vinci –20 zł - zwiedzanie wraz z warsztatami, Jaskinia Raj 25 zł, Zamek w Chęcinach 10 zł, Kolejka Świętokrzyska 7 zł, Galeria widokowa Gołoborze 6 zł.
Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.
Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z Częstochowy.
Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach

Realizujemy płatność BONEM TURYSTYCZNYM.

Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników. Cena i dodatkowe koszty biletów do zwiedzanych obiektów zostały opracowane na podstawie zebranych informacji i stanu prawnego na dzień 15.03.2021