phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki szkolne Polska


KRAKÓW - spotkanie z fantastyką i nie tylko ...

2 dni
od 255

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Opis

Kraków jest jednym z najstarszych miast i perełką narodowego dziedzictwa kultury. W przeszłości pełnił funkcję stolicy państwa i siedziby królów, obecnie to rozległe miasto, położone nad królową polskich rzek Wisłą.

1 dzień
Wyjazd z w godzinach porannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia). Przejazd do Krakowa - spotkanie z przewodnikiem. W programie: Zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego: Katedra Wawelska, Groby i Krypty Królewskie oraz Dzwon Zygmunta, dziedziniec Zamku Królewskiego, Smok Wawelski. Zwiedzanie Starego Miasta: spacer ulicą Kanoniczą, Grodzką z Kościołem Ss. Piotra i Pawła oraz Kościołem Św. Andrzeja, przejście pod Pałac Biskupi ze słynnym Oknem Papieskim, Uniwersytet Jagielloński – Collegium Maius, Rynek Główny, Wieża Ratuszowa, Sukiennice, Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza, Brama Floriańska, Barbakan. Rejs po Wiśle. Następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg

2 dzień
Śniadanie. Przejazd na dalsze zwiedzanie Krakowa - wizyta w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema, w którym na powierzchni ponad 6 ha parku rozmieszczone są:
urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki, ekspozycja geologiczna „Geo-gródek”, ekspozycja sensoryczna „Zapachowo”, zielony labirynt z cytatami Stanisława Lema – „Lem-birynt”.
W Ogrodzie oprowadzają wykwalifikowani przewodnicy , którzy w sposób dostępny dla dzieci przekażą im wiedzę z zakresu różnych dziedzin nauki. Następnie przejazd do centrum Krakowa – Zwiedzanie Podziemi Krakowskich. Ok. godz. 16.00 wyjazd z Krakowa.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

CENA: od 255 zł/os (grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik)

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE
transport: autokar,
zakwaterowanie: 1 nocleg w ośrodku wypoczynkowym lub hotelu,
wyżywienie: 1 śniadanie i 1 obiadokolacja,
ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A.,
obowiązkowa składka na TFG - 2 zł i na TFP – 2 zł,
opieka pilota biura,
usługa przewodnika lokalnego,
rezerwacja biletów wstępu.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE
Podane ceny wycieczki nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 65 zł na ucznia i obejmuje: Katedra Wawelska 7 zł, Kościół Mariacki z obrazem Vita Stwosza 5 zł, Ogród Doświadczeń 25 zł, Podziemia Krakowskie 25 zł.
Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.
Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z Częstochowy.
Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach

Realizujemy płatność BONEM TURYSTYCZNYM

Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników. Cena i dodatkowe koszty biletów do zwiedzanych obiektów zostały opracowane na podstawie zebranych informacji i stanu prawnego na dzień 15.03.2021