phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wakacje w Łebie - kolonie i obozy

 

Zapraszamy dzieci oraz młodzież na wakacje, pełen przygód, uśmiechu i radości.

Wakacyjny wypoczynek
nad polskim morzem

Biuro Podróży i Turystyki Almatur w Częstochowie ma dla Was propozycje na wspaniałe wakacje nad polskim morzem, wczasy te, to szeroki przekrój koloni dla dzieci i obozów dla młodzieży o bogato zróżnicowanej tematyce.

Oznacza to, że teraz, możesz tak dobrać wakacje dla swojego dziecka, by nie tylko odpoczywało we wspaniałej atmoswerze i przepięknym klimacie naszego nadmorskiego kurortu jakim jest Łeba ale także mogło rozwijać swoje zainteresowania i pasje. 

Wierzymy, że każde w Łebie znajdzie się coś ciekawego dla każdego dziecka!

Łeba 

Łeba to jedna z bardziej znanych i cenionych miejscowości wypoczynkowych nad morzem Bałtyckim.

Swoją popularność Łeba zawdzięcza sporemu nagromadzeniu ośrodków wypoczonkowych oraz dużej liczbie, zlokalizowanych w regionie atrakcji turystycznych .

Udając się więc na wakacje do Łeby obok wypoczynku na pięknych nadbałtyckich plażach, mamy także co pozwiedzać, a jest tego tyle, że spokojnie wystarczy na kilka sezonów.

Pogoda i klimat Łeby w okresie wakacji

Średnia temperatura okresu wakacyjnego to: 22°C
Średnia ilość opadów: 60mm 
Średnia całkowite zachmurzenie: 5 dni / miesiąc

Atrakcje w regionie

Łeba to urocza, nadbałtycka miejscowość słynąca z cudnej, piaszczystej plaży. Na zachód od Łeby rozciąga się Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami, jeziorami Łebsko i Gardno a od wschodu jezioro Sarbsko i rezerwat przyrody Mierzeja Sarbska. Łatwo się więc domyślić, że okolica jest piękna, lepiej jednak przekonać się na własne oczy. Każdy znajdzie coś dla siebie, atrakcji jest bowiem wiele.

Spacerując po Łebie natrafimy na ruiny gotyckiego Kościoła Św. Mikołaja z XIVw. zniszczonego przez sztorm w 1558r., Możemy zwiedzić barokowy kościół Wniebowzięcia NMP z XVIIIw. z tak popularną na Kaszubach szachulcową wieżą a w drodze do Portu zobaczyć stare domki rybackie nad kanałem portowym, obejrzeć kolekcję egzotycznych owadów w Muzeum Motyli, zabawić się rodzinnie w Labirtynt Parku lub wypłynąć na szerokie wody Bałtyku pirackim galeonem. Warto zwrócić również uwagę na stojący przy plaży zamek, Hotel Neptun z początku XX w. o burzliwej historii, wizytówkę Łeby, stojący na przekór sztormom. W zasięgu kilku kilometrów można również zwiedzić od zachodu Latarnię Morską w Czołpinie lub od wschodu Latarnię Stilo w Osetniku.

Ruchome Wydmy to miejsce, którego nie wolno przegapić! Urzekająca przyroda! Można sie tu dostać na pieszo,dojechać turystyczną kolejką lub wybierając jedną z wielu świetnie przygotowanch tras rowerowych. Stąd również można rozpocząć rejs po jeziorze Łebsko do Kluk " wioski w kratkę ", podziwiając panoramę wydm z pokładu statku. Muzeum w Klukach to Saknsen Słowińskiej Wsi, fantastyczne miejsce gdzie oprócz zwiedzania można posmakować specjałów kuchni regionalnej.

W obrębie Parku Słowińskiego, na terenie dawnego niemieckiego poligonu doświadczalnego, na którym testowano prototypy rakiet dalekiego zasięgu znajduje się Muzeum Wyrzutni Rakiet. "Małe Peenemunde" pod Łebą nadal skrywa wiele tajemnic.

Spragnionych aktywności zachęcamy do windsurfingu na jeziorze Serbsko, przejażdżek konnych brzegiem morza, pływania kajakiem po rzece Łebie, penetrowania okolicy szlakami rowerowymi o różnym stopniu trudności lub udziału w Biegach krajobrazowych Earth Wind Sweat & Fire.

A przerwach od atrakcji, wiadomo PLAŻING !!!